SERGEJ SLAVIO U SRPSKOM OKRŠAJU: Iguain odsekao krila Letećim magarcima (VIDEO)

SERIJA A

Odigrane još tri utakmice osmog kola italijanske Serije A.

Najviše pažnje privukao je duel u Rimu, gde je Lacio posle par loših igara i rezultata dočekao ekipu Fiorentine.

''Nebesko plavi'' su uspeli da tu lošu seriju i prekinu, pobedom minimalnim rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Ćiro Imobile u 37. minutu posle kornera sa desne strane, ovo je njegov peti pogodak u sezoni.

Deset minuta ranije, mogla je i Fiorentina da povede posle kardinalne greške Brazilca Valasa, ali Benasi ovaj poklon ne koristi, Strakoša uspeva da zaustav i njegov pokušaj.

Naši reprezentativci, Sergej Milinković-Savić kod domaćih i Nikola Milenković u ekipi Fiorentine, bili su u startnim postavama, na terenu su proveli svih 90 minuta.

Fudbaleri Milana savladali su Kjevo sa 3:1, a dvostruki strelac bio je Gonsalo Iguain. Argentinac na pozajmici iz Juventusa golove je postizao u 27. i 34. minutu, a zanimljivo kod oba pogotka asistirao mu je Suso. Španac je loptu uspešno dodao i kod trećeg gola, samo je ovoga puta strelac bio Đakomo Bonaventura. Jedini gol za "leteće magarce" postigao je Serđo Pelisije u 63. minutu. "Rosoneri" su nastavili sa dobrim partijama i već šest utakmica ne znaju za poraz.

U poslednjem meču odigranom od 15 časova Sampdorija je slavila na gostovanju protiv Atalante. Jedini gol na meču delo je Tonelija koji je 76. minutu doneo tri značajna boda Sampdoriji.

Ivan Radovanović je odigrao svih 90 minuta za poraženu ekipu.