DEMONSTRACIJA LUKINE SILE U NEMAČKOJ: Jović izrešetao Fortunu! Srbin dao PET golova (VIDEO)

KOSTIĆ ZABELEŽIO DVE ASISTENCIJE

Srpski fudbaler Luka Jović postigao je pet golova u pobedi Ajntrahta u Frankfurtu nad Fortunom iz Dizeldorfa - 7:1 (3:0).

U prvom meču osmog kola Budeslige Jović je blistao. Četiri gola postigao je nogom, a jedan glavom!

Dva puta asistirao mu je Filip Kostić.

Napadač Benfike na pozajmici u Ajntrahtu mrežu gostiju iz Dizeldorfa tresao je u 26, 34, 55, 69. i 72. minutu.

Jović, koji ima 20 godina, postao je najmlađi fudbaler u istoriji Bundeslige koji je to uspeo.

Bivši napadač Crvene zvezde ujedno je i prvi fudbaler Ajntrahta koji se pet puta upisao u listu strelaca na jednom meču.

Takođe, trećim golom i het-trikom postao je prvi Srbin kome je to pošlo za rukom u Bundesligi.

Rekord sa šest golova na jednom meču drži čuveni Nemac Gerd Miler, koji je postigao kao član Kelna u sezoni 1977/1978.

Preostala dva gola za domaćina dao je Haler.

Bivši fudbaler Crvene zvezde igru je napustio u 86. minutu i dobio nezapamćene ovacije.

I treći srpski internacionalac Mijat Gaćinović imao je zapaženu rolu u ekipi Ajntrahta.

Ovom pobedom Ajntraht je (sa utakmicom više) prestigao Bajern na šestom mestu. Obe ekipe skupile su 13 bodova, ali sastav iz Frankfurta ima bolju gol-razliku.

Fortuna je poslednja na tabeli sa pet bodova.