NEJMAR SRUŠIO LIVERPUL: PSŽ grabi ka osmini finala, vicešampion Evrope u problemu! Nova Mesijeva demonstracija sile (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Liverpul 2:1 (2:1) u utakmici petog kola Grupe C Lige šampiona.

"Sveci" su na "Parku prinčeva" srušili vicešampiona Evrope i preskočili ga na tabeli.

PSŽ je poveo golom Bernata posle loše intervencije Van Dajka u 13. minutu, a u 37. je Nejmar krunisao brzu kontru za 2:0. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Milner je vratio goste u igru iz penala. Međutim, napadi crvenih su u nastavku bili jalovi, pa je tim Tomasa Tuhela sačuvao prednost do kraja - 2:1.

U Grupi C biće dramatično u poslednjem kolu kada se sastaju Liverpul - Napoli i Crvena zvezda - PSŽ.

Atletiko i Dortmund su iz Grupe A overili prolaz u osminu finala. "Jorgandžije" su rutisnki savladale Monako 2:0, dok su "milioneri" kao domaćini osvojili samo bod proitv Briža (0:0), ali im je i to dovoljno za plasman među 16 najboljih u Ligi šampiona. Briž je osigurao treće mesto i prelazak u Ligu Evrope.

I Barselona je završila posao. Pobedom u Ajndhovenu 2:1 osvojila je prvo mesto u Grupi B. Na poluvremenu nije bilo golova, a onda je Mesi majstorijom načeo PSV, da bi ga dokusurio Pike, na asistenciju argentinskog čarobnjaka. Domaćin je preko De Jonga uspeo da ublaži poraz. PSV je ostao na samo jednom bodu i takmičenje će završiti na poslednjem mestu.

Totenhem je savladao Inter 1:0 golom Eriksena u 80. minutu, izjednačio se s njim na tabeli (po sedam bodova), a sada i bolji skor u međusobnim duelima. Međutim, u poslednjem kolu "pevci" gostuju Barsi, a Inter dočekuje PSV i od tih mečeva zavisi ko će sa drugog mesta u grupi nastaviti takmičenje u Ligi šampiona, a ko će u Ligu Evrope.

Kolo pre kraja poznato je da će iz Grupe D u osminu finala Porto i Šalke. Portugalski "zmajevi" su danas pobedili nemačkog predstavnika 3:1 i overili pol-poziciju, ali za Šalke je ovaj poraz bezbolan, jer mu je drugo mesto sigurno.

Lokomotiva je pobedom nad Galatasarajem ostavila neizvesnom borbu za treće mesto. Turci imaju bod više uoči poslednjeg kola u kome se sastaju Šalke - Lokomotiva i Galatasaraj - Porto.

GRUPA A:

Atletiko Madrid - Monako 2:0 (2:0)

/Koke 2, Grizman 24/

Dortmund - Briž 0:0

Tabela: Atletiko 12, Dortmund 10, Briž 5, Monako 1.

GRUPA B:

PSV - Barselona 1:2 (0:0)

/De Jong 83 - Mesi 61, Pike 70/

Totenhem - Inter 1:0 (0:0)

/Eriksen 80/

Tabela: Barselona 13, Totenhem 7, Inter 7, PSV 1.

GRUPA C:

Napoli - Crvena zvezda 3:1 (2:0)

/Hamšik 11, Mertens 33, 53 - Ben 57/

PSŽ - Liverpul 2:1 (2:1)

/Bernat 13, Nejmar 37 - Milner pen 45+2/

Tabela: Napoli 9, PSŽ 8, Liverpul 6, Crvena zvezda 4.

GRUPA D:

Lokomotiva - Galatasaraj 2:0 (1:0)

/Donk ag 43, Ignjatijev 54/

Porto - Šalke 3:1 (0:0)

/Eder Militao 52, Hesus Korona 55, Marega 90+4. - Bentaleb pen 89/

Tabela: Porto 13, Šalke 8, Galatasaraj 4, Lokomotiva 3.

TOK MEČEVA:

KRAJ!

90+4. minut - PORTO - ŠALKE 3:1 - MAREGA!

89. minut - PORTO - ŠALKE 2:1 - BENTALEB IZ PENALA!

83. minut - PSV - BARSELONA 1:2 - DE JONG!

80. minut - TOTENHEM - INTER 1:0 - ERIKSEN!

70. minut - PSV - BARSELONA 0:2 - PIKE! Mesi je izveo prekid, a Pike sproveo loptu u mrežu.

61. minut - PSV - BARSELONA 0:1 - MESI! Kakva majstorija Argentinca!

57. minut - NAPOLI - CRVENA ZVEZDA 3:1 - BEN! Maestralan potez Marina, fantastično je namestio zicer Benu, koji je smanjio zaostatak srpskog šampiona.

55. minut - PORTO - ŠALKE 2:0 - HESUS KORONA!

53. minut - NAPOLI - CRVENA ZVEZDA 3:0 - MERTENS! Sjajna asistencija Hamšika i rutinski odrađen posao Belgijanca.

52. minut - PORTO - ŠALKE 1:0 - EDER MILITAO! Udarac glavom sa sedam, osam metara za vođstvo "zmajeva".

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2. minut - PSŽ - LIVEPRUL - 2:1 - MILNER IZ PENALA! Di Marija je faulirao Manea, sudija Marsinijak je pokazao na belu tačku, a Milner bio siguran realizator.

37. minut - PSŽ - LIVEPRUL - 2:0 - NEJMAR! Strašna kontra "svetaca".

33. minut - NAPOLI - CRVENA ZVEZDA 2:0 - MERTENS!

13. minut - PSŽ - LIVEPRUL - 1:0 - BERNAT! Španac je iskoristio lošu intervenciju Van Dajka.

11. minut - NAPOLI - CRVENA ZVEZDA 1:0 - HAMŠIK!

1. minut - Utakmice su počele.

SASTAVI:

PSV-Barselona

PSV: Zoet - Dumfris, Švab, Firgever, Angelino - Rosario, Hendriks - Lozano, Pereiro, Bergvajn - De Jong.

Barselona: Ter Štegen - Semedo, Pike, Lengle, Alba - Rakitić, Buskets, Vidal - Dembele, Mesi, Kutinjo.

Totenhem-Inter

Totenhem: Loris - Orije, Aldervejreld, Vertongen, Dejvis - Vinks, Sisoko - Lamela, Ali, Moura - Kejn.

Inter: Handanović - Dambrozio, De Fraj, Škriniar, Asamoa - Vesino, Brozović, Politano, Naingolan - Perišić, Ikardi.

PSŽ-Liverpul

PSŽ: Bufon - Kerer, Silva, Kimpembe, Bernat - Markinjoš, Verati, Di Marija - Nejmar, Kavani, Mbape.

Liverpul: Alison - Gomez, Lovren, Van Dajk, Robertson - Henderson, Vajnaldum, Milner - Mane, Salah, Firmino.

Napoli-Crvena zvezda

Porto-Šalke

Porto: Kasiljas - Pereira, Felipe, Militao, Teles - Danilo, Oliver, Erera, Korona, Marega - Braimi.

Šalke: Farman - Stambuli, Naldo, Nastasić, Kaliđuri, Mendil - Maskarel, Bentaleb - Di Santo, Konopljanka, Škrzibski.

U prvom terminu Atletiko je Madridu savladao Monako 2:0 i obezbedio plasman u osminu finala iz Grupe A, dok je Lokomotiva u Moskvi istim rezultatom pobedila Galatasaraj i ostala u igri za treće mesto u Grupi D i prelazak u Ligu Evrope.

Najzanimljivija grupa Lige šampiona je ona u kojoj se takmiči Crvena zvezda, jer je razlika između Napolija i Liverpula na vrhu i četvrtoplasiranog srpskog prvaka samo dva boda.

U toj Grupi C, osim duela između Napolija i Zvezde, sastaju se i Pari Sen Žermen i Liverpul, što predstavlja derbi celog petog kola Lige šampiona.

Napoli i Liverpul imaju po šest bodova, PSŽ pet, a Zvezda četiri. U Grupi A Dortmundu je dovoljan i bod protiv Briža da osigura prolaz dalje, što je Atletiko već učinio.

Barselona samo teorija deli od plasmana među 16 najboljih. Glavni kandidat da bude drugi putnik iz Grupe B je Inter, jer ima sedam bodova, tri više od Totenhema, kome gostuje večeras. "Neroazuri" su njihov prvi meč u Milanu dobili rezultatom 2:1, pa "pevci" imaju imperativ pobede ili sa dva gola razlike ili rezultatom 1:0, s tim da se mora znati da londonski tim ima daleko teži posao u poslednjem kolu s obzirom na to da gostuje Barseloni.

Barsa ide u Holandiju na megdan PSV Ajndhovenu, koji je do sada uknjižio samo bod.

Porto dočekuje Šalke, a oba tima su, posle pobede Lokomotivre nad Galatom, već prošla dalje.

Konačni rasplet zakazan je za 11. i 12. decembar, kada su na programu mečevi poslednjeg šestog kola grupne faze.