MILIONERIMA PRIPAO DERBI KOLA: Borusija pobedom nad Mehengladbahom sačuvala lidersku poziciju na tabali! (VIDEO)

bundesliga

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu Borusiju iz Menhengladbaha sa 2:1, u prvoj utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Džejdon Sančo je doneo prednost Dortmundu u 42. minutu, izjednačio je Kristof Kramer u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a konačnih 2:1 postavio je Marko Rojs pogotkom u 54. minutu.

Dortmund je upisao 13. pobedu od početka šampionata i na zimsku pauzu ide kao lider šampionata sa 42 boda, dok je Menhengladbah drugi sa 33 osvojena boda.

Fudbaleri Dortmunda u narednom kolu gostuju Lajpcigu, a Menhengladbah ide u goste Bajer Leverkuzenu.