ĐORĐEVIĆ STRELAC: Fiorentina u meču sa 7 golova bolja od Kijeva (VIDEO)

SERIJA A

Fudbaleri Fiorentiene savladali su Kijevo 4:3 u 21. kolu Serije A.

"Viola" je slavila u neverovatnom meču u kojem je VAR korišćen više puta jer je sudija Čifi imao pune ruke posla.

Lukas Murijel je već u četvrtom minutu doveo goste iz Firence u vodstvo, da bi Benassi u 27. povisio na 2:0.

Domaćin je preko Stepinskog smanjio do poluvremena, da bi Benasi na isteku sata igre isključen jer je sprečio čist gol rivala, ali je Pelisije iskoristio najstrožu kaznu.

Federiko Kijeza je u finišu pogodio za goste uprkos igraču manje, a Pelisije promašio novi penal koji je značio i definitivni poraz jer je u sledećem napadu Kijeza svojim drugim golom overio trijumf. Jedino što su "Leteći magarci" uspeli da učine jeste da preko našeg Filipa Đorđevića smanji na 4:3.

Đorđević je ušao u 78. minutu, Strahinja Tanasijević nije dobio priliku, dok je Nenad Tomović zamenjen već nakon pola sata zbog povrede. S druge strane, u timu Fiorentine nije bilo Nikole Milenkovića.

Fiorentina je sada deveta s 30 bodova, ima samo pet manje od mesta koje vodi u Ligu šampiona, dok je Kjevo zakucan za dno tabele sa osam bodova.