KAKAV SPEKTAKL U DORTMUNDU: Borusija vodila 3:0, Hofenhajm osvojio bod

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije Dortmund i Hofenhajma igrali su danas nerešeno 3:3 u utakmici 21. kola nemačke Bundeslige.

Lider šampionata imao je tri gola prednosti na svom terenu protiv Hofenhajma, ali su gosti u poslednjih 15 minuta uspeli da dodju do izjednačenja.

"Milioneri" su poveli golom Džejdona Sanča u 32. minutu, da bi na 2:0 povisio Mario Gece u 43.

Borusija Dortmund je preko Rafaela Gereira u 66. minutu došla do tri gola prednosti, medjutim, usledio je neočekivani povratak Hofenhajma.

Prvo je Isak Belfodil u 75. smanjio zaostatak svog tima, da bi Pavel Kaderabeg osam minuta kasnije uneo neizvesnost u završnicu.

Tako se i ispostavilo, pošto je Belfodil svojim drugim golom na utakmici doneo izjednačenje u 87. minutu.

Napadala je Borusija do kraja susreta, medjutim, u tome nisu uspeli, pa su na kraju osvojili samo bod.

Borusija Dortmund je prva na tabeli Bundeslige sa 50 bodova, dok je Hofenhajm deveti sa 30.

Herta je na gostovanju u Menhengladbahu pobedila Borusiju sa 3:0, a strelci u pobedi berlinskog tima bili su Salomon Kalu u 30. minutu na asistenciju Marka Grujića, Ondrej Duda u 56. i David Zelke u 76.

Hanover je pred svojim navijačima slavio sa 2:0 protiv Nirnberga golovima Nikole Milera u petom minutu sudijske nadoknade vremena prvog dela meča i 77. minutu.

Frajburg i Volfsburg igrali su nerešeno 3:3, dok na meču izmedju Lajpciga i Ajntrahta iz Frankfurta nije bilo golova.