MOĆNI PARTIZAN PREGAZIO BAČKU! Ubedljiva pobeda crno-belih na prolećnoj premijeri!(VIDEO)

Superliga

Fudbaleri Partizana deklasirali su u gostima OFK Bačku rezultatom 3:0 u 22. kolu Superlige Srbije.

1 / 8 Foto: FK Partizan

Partizan je na stadionu "Slavko Maletin Vava" u Bačkoj Palanci rutinski došao do prve pobede u nastavku sezone.

Strelci za crno-bele bili su Nemanja Nikolić u 7. minutu, Rikardo Gomeš u 56. i Goran Zakarić u 80. minutu utakmice.

Nakon ovog trijumfa Partizan ostaje na trećoj poziciji sa 47 osvojenih bodova, dok je Bačka trenutno 13. sa 18 bodova i predstoji joj žestoka borba za opstanak u nastavku sezone.

Partizan je rano došao do prednosti. Već u sedmom minutu utakmice posle jednog štua koji je uputio Zoran Tošić, Nemanja Nikolić se našao sam ispred golmana domaćeg tima i rutinski prosledio loptu u mrežu.

Do kraja prvog dela meča mreže su mirovale. Bačka je na startu drugog poluvremena imala inicijativu, pretila je, ali nije uspela da dođe do ozbiljne prilike za gol. Sve nade da mogu bar do boda na ovom meču fudbalerima trenera Govedarice srušio je Rikardo Gomeš, koji je u 56. minutu posle odličnog centaršuta Miletića duplirao prednost gostiju. Do kraja meča Partizan je uspeo da postigne još jedan pogodak. Zakarić je u 80. minutu snažnim udarcem sa ivice šesnaesterca postavio konačan rezultat.

Trener crno-belih Bata Mirković nije krio zadovoljstvo nakon ubedljive pobede svog tima.

"Danas je bilo dosta dobro. Kad damo gol na vreme stvari postaju dosta lakše. Pohvalio bih igru mojih igrača koji su danas bili odlični", rekao je odmah nakon meča trener crno-belih Zoran Mirković.

Mirković je naveo da će od svoje ekipe zahtevati samo još tečniju igru.

"Imali smo i ovaj teren koji je bio kakav je bio. Eventualno da igramo još tečnije", kazao je Mirković.

Trener Bačke Zoran Govedarica bio je vidno nezadovoljan.

"Nismo dali maksimum. Nemamo samopozudanje. Slabo smo ušli u utakmicu, suviše slabo. Dozvoliti Partizanu ovakve situacije... Poklonili smo golove, to je slika ove utakmice", rekao je Govedarica.

Tok meča:

90. minut - Kraj utakmice. Partizan je savladao Bačku rezultatom 3:0

87. minut - Izmena u Partizanu. Na teren je umesto Rikarda ušao 17-godišnji Filip Stevanović.

85. minut - Partizan rutinski privodi meč kraju.

80. minut - GOL! PARTIZAN VODI 3:0, STRELAC JE ZAKARIĆ! Nikolić je poslao sjajnu loptu ka Zakariću, koji je odlično prima na ivici šesnaesterca i snažnim udarcem zakucava u mrežu Bačke.

74. minut - Nova promena, sada u ekipi Bačke, izašao je Tomić, a u igru je ušao napadač Mićić.

72. minut - Izmena... Zoran Tošić izlazi iz igre, menja ga Gabrijel Enake.

67. minut - Drugi gol Partizana praktično je ubio u pojam fudbalere Bačke.

56. minut - GOL! PARTIZAN VODI 2:0, STRELAC JE RIKARDO GOMEŠ! Miletić je odlično prošao po desnoj strani i uputio sjajan centaršut u šesnaesterac. Rikardo je bio najbolji u skoku, preciznim i snažnim udarcem glavom zatresao je mrežu domaćina.

50. minut - Bačka je preuzela inicijativu u ovom delu meča. Domaći tim napada, ali ne uspeva da ozbiljnije ugrozi golmana Partizana.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena. Posle 45 minuta igre Partizan vodi rezultatom 1:0. Strelac jedinog gola bio je Nemanja Nikolić.

45+ minut - Mažić je produžio prvo poluvreme jedan minut.

33. minut - Poništen gol crno-belih zbog ofsajda! Rikardo je posle gužve u šesnaestercu zatresao mrežu Bačke, međutim, Mažić je poništio gol zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao napadač Partizana.

28. minut - Jedna baklja je uletela na teren, pa je Mažić na kratko prekinuo meč.

19. minut - Bačka ne uspeva ozbiljnije da ugrozi gol Partizana.

10. minut - Nova šansa za Partizan, Rikardo je šutirao glavom, ali Zogović brani.

7. minut - GOL! PARTIZAN VODI 1:0, STRELAC JE NEMANJA NIKOLIĆ! Zoran Tošić je želeo da šutira na gol, ali je nehotice ubacio loptu "na tacnu" Nemanji Nikoliću koji je rutinski savladao golmana domaćeg tima.

5. minut - Miran početak utakmice. Bez većih uzbuđenja na terenu. Igra se uglavnom odvija na sredini terena.

Utakmica je počela

Sastavi timova:

OFK BAČKA: Zogović – Ilić, Bjeloš, Jovanović, Grabež – Žarković, Pantić – Tomić, Radinović, Makarić – Radović.

PARTIZAN: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić – Zdjelar, Kosović, Zakarić, Nikolić, Tošić - Rikardo.

Glavni sudija na ovom meču je Milorad Mažić.

Od ulaska Bačke u Superligu 2016. godine, ova dva tima su odmerila snage pet puta. Bačka je u jednom duelu izvukla remi 0:0 na neutralnom terenu u Novom Sadu, a naredna četiri meča dobio je Partizan. U prvom međusobnom meču ove sezone Partizan je slavio u Humskoj rezultatom 1:0.

Partizan je trenutno treći na tabeli sa 15 bodova manje od prvoplasirane Zvezde, a Bačka je trenutno 13. i drugom delu sezone će voditi veliku borbu za opstanak u elitnom rangu.