SUDIJE POGURALE REAL: Kralj pobedio Levante golovima iz penala! Pogledajte zbog čega je dosuđena druga najstroža kazna za Madriđane (VIDEO)

PRIMERA

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na gostujućem terenu Levante sa 2:1, u utakmici 25. kola španskog prvenstva.

Domaćin je promašio nekoliko velikih prilika u prvom poluvremenu, a onda je kažnjen za promašaje.

Real je poveo u 43. minutu golom Karima Benzeme iz penala, a izjednačio je Marti Rodžer u 60. minutu. Pobedu Realu doneo je Garet Bejl golom iz penala u 78. minutu.

Domaćini su se bunili zbog drugog penala dosuđenog za goste, i to s pravom. Pogledajte:

Real je ostvario 15. pobedu u prvenstvu i treći je na tabeli sa 48 bodova, devet manje od prvoplasirane Barselone i dva manje od gradskog rivala Atletika.

Levante zauzima 13. mesto na tabeli sa 30 bodova.

"Kraljevskom" klubu slede dva El Klasika, oba u Madridu, prvo u sredu u revanšu polufinala Kupa kralja (prvi meč 1:1), a onda je u subotu na programu prvenstveni duel sa Barselonom.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/Kai Foersterling)