NOVA ZVEZDA JE ROĐENA: Rezervni tim Juventusa pregazio Udineze, blistao tinejdžer

SERIJA A

Fudbaleri Juventusa pobedili su Udineze 4:1 (2:0) u prvoj utakmici 27. kola Serije A.

"Stara dama" se sprema za revanš osmine finala Lige šampiona sa Atletiko Madridom u Torinu u utorak, posle poraza u prvom meču od 0:2, pa je zato prvenstvenu utakmicu sa Udinezeom igrala u petak.

Iz istog razloga je trener Masimilijano Alegri na teren poslao rezervni sastav.

I takav tim Juventusa bio je prejak za Udineze, a junak je bio 19-godišnji Moize Kin, strelac prva dva gola - u 11. i 39. minutu.

Nad Kinom je napravljen penal u 67. minutu, koji je Džan pretvorio u 3:0, a samo četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Matuidi - 4:0.

Poraz gostiju ublažio je Lazanja u 85. minutu.

Juventus je prvi na tabeli sa 75 bodova, čak 19 više od Napolija, koji doduše ima meč manje.