ZVEZDI I MILOJEVIĆU NA DAR ZA ROĐENDAN: Crveno-beli razbili Zemun za novi REKORD! Delije napravile SPEKTAKL (VIDEO)

ČETVORKA KAO POKLON

Fudbaleri Crvene zvezde i Zemuna igraju na stadionu "Rajko Mitić" utakmicu 26. kola Superlige Srbije.Fudbaleri Crvene zvezde i Zemuna igraju na stadionu "Rajko Mitić" utakmicu 26. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su ovom "četvorkom" čestitali 74. rođendan voljenom klubu (koji je bio 4. marta), ali i treneru Vladanu Milojeviću, koji je danas napunio 49 godina!

Da sve bude lepše po Zvezdu i njene navijače, ekipa Vladana Milojevića je postavila novi klupski rekord - 52 uzastopne prvenstvene utakmice bez poraza!

Poslednji put crveno-beli su u Superligi izgubili 1. oktobra 2017. godine od Napretka u Kruševcu i od tada su zabeležili 46 trijumfa, uz šest remija.

Do sada je rekord držala generacija koju je sa klupe predvodio Slavoljub Muslin (45 pobeda i šest nerešenih).

Zvezdi je pobeda nad Zemunom 23. u sezoni i sada na vrhu tabele ima 72 boda, i dalje sedam više od drugoplasiranog Radničkog.

Zemun je ostao na dnu sa 18 bodova, koliko ima i Dinamo iz Vranja, ali i meč manje.

Zvezda je dva gola dala iz penala, Marko Marin u 32. i Milan Pavkov u 53. minutu.

Između toga strelac je bio Dejan Joveljić u 42. minutu, a konačan rezultat u 67. minutu postavio je Miloš Zlatković autogolom.

"Delije" su na Severu od starta do kraja utakmice imale žurku, čiji je vrhunac bio u 74. minutu, simbolično zbog 74. rođendana Zvezde, kada su napravile spekatkl.

TOK MEČA - KRAJ 4:0:

74. minut - Simbolično, u 74. minutu utakmice zbog 74. rođendana Crvene zvezde, "Delije" su na Severu napravile SPEKTAKL!

70. minut - Vulić je zamenio Jovančića.

67. minut - 4:0 ZA ZVEZDU! AUTOGOL ZLATKOVIĆA! Stojković je probio po levom krilu i centrirao, a Zlatković nespretno reagovao.

60. minut - Šansa za Joveljića, ali je tukao pored gola.

56. minut - Izmene u obe ekipe. Pavkova je zamenio debitant Vukanović, a kod gostiju Kukuličić je ustupio mesto Tomiću.

53. minut - 3:0 ZA ZVEZDU! PAVKOV IZ PENALA!

52. minut - JOŠ JEDAN PENAL ZA ZVEZDU! Joveljića je Vučić povukao za ruku, mladi napadač je pao, a Šegrt drugi put dosudio jedanaesterac za crveno-bele. Gosti su se bunili zbog te odluke.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minut - 2:0 ZA ZVEZDU! JOVELJIĆ! Zlatković je izgubio loptu blizu svog gola, a akcija crveno-belih je završena asistencijom Pavkova i pogotkom Joveljića.

37. minut - Izmena u Zvezdi! Marin izlazi, verovatno zbog lakše povrede, a ulazi Ebisilio.

36. minut - Novi pokušaj Joveljića...

31. minut - 1:0 ZA ZVEZDU! Marin je bio siguran izvođač!

30. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Gajić i Azemović su išli na loptu, fudbaler Zemuna je startovao snažno, Zvezdin bek je pao, a sudija Šegrt pokazao na belu tačku.

28. minut - Lopta je uz dosta sreće došla do Marina, koji je poslao sjajan pas ka Joveljiću, ali se mladi napadač nije dobro snašao.

24. minut - Šut Kukuličića sa ivice kaznenog prostora, ali dobra odbrana Borjana.

20. minut - Šansa za Zvezdu! Savić je posle centaršuta Stojkovića šutirao glavom, ali preko gola.

5. minut - "Pune tribine ludih navijača", grmi sa Severa od starta, što je ispraćeno koreografijom i bakljadom.

3. minut - Šansa i za domaćina, ali je Pavkov šutirao pored gola.

2. minut - Prilika za goste, ali je Nešović, kada je krenuo sam ka Borjanu, loše primio loptu i ona mu je pobegla.

1. minut - Utakmica je počela.

Na Severu se slavi...

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Babić, Gajić – Jovičić, Jovančić – Joveljić, Marin, Ivanić - Pavkov.

ZEMUN: Milošević – Mijailović, Azemović, Zlatković, Vučić – Kiso, Kukuličić, Nešović, Sinđić, Ilić - Vidić.

Za crveno-bele je današnji meč poseban, jer slave 74. rođendan svog kluba (koji je bio 4. marta), a danas je rođendan i treneru Vladanu Milojeviću.

Takođe, tim Vladana Milojevića ima priliku da sruši jedan rekord - u slučaju da ostane neporažen, nadmašiće generaciju Slavoljuba Muslina po broju utakmica bez poraza u prvenstvu. Crveno-beli nisu izgubili 51 uzastopni meč u Superligi!

Zvezda je lider sa 69 bodova, četiri više od Radničkog koji ima meč više. Zemun je na dnu tabele, kao i Dinamo iz Vranja, ima 18 bodova.

Jesenas je u susretu obvih rivala šampion u Gornjoj varoši pobedio 2:1.