OVO JE NAJGORI PARTIZAN U ISTORIJI: Crno-beli doživeli treći uzastopni poraz u Superligi! I Spartak slavio u Humskoj! (VIDEO)

PARNI VALJAK SE RASPAO U PARAMPARČAD

Fudbaleri Spartaka pobedili su Partizan u Humskoj posle preokreta u utakmici 27. kola Superlige - 3:1.

Partizan je doživeo treći uzastopni prvenstveni poraz, odnosno ovo mu je četvrta vezana utakmica u Superligi bez pobede, pa se može konstatovati da nikad u istoriji nije bio gori.

U novijoj istoriju mu se ovako loš niz nije dogodio, a sa istorijom u SFR Jugoslaviji je bespredmetno porediti.

Crno-beli za drugoplasiranim Radničkim zaostaju 17 bodova, a za Crvenom zvezdom 21, s tim da lider ima meč manje.

Spartak se izjednačio sa Vojvodinom na devetom mestu sa po 29 bodova, s tim da Novosađani sutra igraju meč 27. kola.

Zbog svega ne čudi što je u finišu utakmice, kao i na nekoliko prethodnih, sa tribina grmelo: "Uprava napolje"...

Partizan je dobro počeo današnju utakmicu i poveo već u osmom minutu golom Rikarda Gomeša iz penala posle Denkovićevog igranja rukom.

A onda se parni valjak raspao u paramparčad.

Bila je to još jedna sramna predstava crno-belih, bez energije, ideje, žara...

Pokazalo se da šok terapija posle odlaska Zorana Mirkovića sa mesta trenera nije urodila plodom, jer ni v.d. šefa struke Žarko Lazetić nije uspeo da razmrda ekipu.

Spartak je to sjajno iskoristio. Subotičani su odigrali dobar meč i zasluženo odneli ceo plen iz Humske.

Denković je u 18. minutu izjednačio sjajnim udarcem sa distance, a Đenić je u 50. doveo goste u vođstvo iz neposredne blizine.

Samo tri minuta kasnije prednost Spartaka je mogla da bude ubedljivija, ali Denković nije imao sreće, jer je njegov udarac glavom zaustavila prečka.

Partizan je u nastavku imao inicijativu, ali nije uspeo da stvori nijednu šansu, pa je konačan rezultat u četvrtom minutu sudijske nadoknade postavio Obradović - 1:3!

Pre današnjeg neuspeha, crno-beli su u prošlom kolu poraženi od Voždovca "na krovu" (0:1), prethodno i od Radničkog u Humskoj (0:1). Njihova serija bez pobede u Superligi počela je remijem u "večitom derbiju".

U međuvremenu su zabeležili trijumf nad Napretkom u Kruševcu minule srede, ali u Kupu Srbije (4:0).

KRAJ - 1:3!

90+4. minut - GOOOLLLL - 1:3 - OBRADOVIĆ!

82. minut - I Zakarić je izveo slobodan udarac, preko gola.

78. minut - Partizan pritiska, ali ne može da napravi šansu, a gostima ostavljaju prostor za kontre,

68. minut - Crno-beli pokušavaju udarcima sa distance, sada su dobili samo korner.

66. minut - Tošić je probao iz slobodnog udarca, za malo preko prečke.

58. minut - Šehović šutira, iako je Tošić bio usamljen, Ostojić brani.

53. minut - PREČKA! Gosti su bili blizu još jednog pogotka, sada je Denković pogodio prečku!

50. minut - GOOOLLL - 1:2! ĐENIĆ! Katastrofalna intervencija Miletića, lopta se odbila do Đenića, kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

47. minut - Žuti karton za Miloševića zbog prigovora.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog dela igre.

39. minut - U igru ulazi Zoran Tošić umesto Danila Pantića.

38. minut - Probleme sa povredom ima i Nemanja Nikolić! Dobio je jak udarac i ukazuje mu se pomoć.

27. minut - Šehović je na terenu, Miletić (desni bek) nije mogao da nastavi.

23. minut - Nemanja Miletić ima problema sa povredom skočnog zlogba, i veliko je pitanje da li će moći da nastavi utakmicu.

19. minut - Nova odlična prilika za goste. Pokušao je Obradović sa ivice šesnaesterca posle jedne povratne lopte, ali je šut bio jači nego što je trebalo, pa Stojković nije morao da reaguje.

18. minut - GOOOOOOL! Spartak preko Stefana Denkovića vraća egal.

10. minut - Spartak deluje kao tim koji je došao skupo da proda kožu, skoro da nije prešao pola terena, samo je ejdnom delovalo da će kontra uslediti, ali je talentovani Pavlović uz remplovanje oduzeo loptu.

8. minut - GOOOOOOL! Rikardo pogađa sa bele tačke za vođstvo Partizana.

8. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Nespretno je intervenisao odbrambeni igrač domaćina posle čega je sudija odmah pokazao na najstrožu kaznu.

5. minut - Prvi pokušaj na meču. Oprobao je Zakarić svoj šut, ali je lopta prošla pored desne stative gola Spartaka.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

Partizan: Stojković, Miletić R, Pavlović, Valijente, Miletić N, Šćekić, Zdjelar, Pantić, Nikolić, Zakarić, Rikardo

Spartak: Ostojić, Otašević, Kerkez, Tekijaški, Milošević, Glavčić, Denković, Obradović, Tufegdžić, Marčić, Đenić

Crno-beli i Subotičani sastaju se u 15 časova, uz prenos na Arenasport, a ova utakmica je druga za novo privremeno trenersko rešenje u vidu Žarka Lazetića.

On je uspešno debitovao u Kupu eliminisavši Napredak u Kruševcu, ali mu je ovo prvi superligaški ispit.

"Crno-beli" imaju imperativ pobede jer Čukaričkom beže na samo dva boda, dok je Radnički na drugom mestu nedodriljiv.