superliga

RADNIČKI PAO SA KREČA NA MARAKANI: Zvezda rasturila Nišlije u derbiju kola i napravila veliki korak ka tituli! (KURIR TV)

Fudbaleri Crvene zvezde lako su danas u Beogradu savladali niški Radnički sa 3:0 (2:0) i stigli nadomak odbrane titule šampiona Srbije.

Zvezda je pred 13.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" slavila golovima Ričmonda Boaćija iz penala u 23. i u 48, kao Mohameda El Fardua Bena u 45. minutu takođe sa "bele tačke", pa pet kola pre kraja ima velikih sedam bodova prednosti u odnosu na Nišlije.

Ujedno, tim Vladana Milojevića naneo je Radničkom prvi poraz posle osam i po meseci u takmičarskim utakmicama, odnosno još od 2. kola Superlige kada je takođe izgubio od Zvezde u Beogradu (2:0).

U istom terminu Mladost je u Lučanima bila bolja od Napretka 2:1 i zadržala šanse za Evropu, dok su u plej-autu Radnik i Bačka remizirali 1:1.

Rezultati 31. kola Superlige: Plej-of: Crvena zvezda - Radnički Niš 3:0 (Boaći 23 penal, 48, Ben 45+2 penal), Mladost - Napredak 2:1 (Tumbasević 6, Radivojević 51 - Djorić 29), Partizan - Čukarički (19 sati), Vojvodina - Proleter (19).

Tabela: Crvena zvezda 45, Radnički 38, Partizan 27, Čukarički 27, Mladost 26, Napredak 21, Vojvodina 20, Proleter 19.

90. minut - Pokušao je Drinčić iz prekida sa nekih 25 meatra, ali bez uspeha. Sudija je produžio meč za tri minuta.

87. minut - Đorđević je centrirao ka Haskiću koji je pokušao glavom, ali nije bio precizan.

83. minut - Čaušić ulazi u igru umesto Jovančića.

78. minut - Sjajna prilka za Haskića posle centaršuta Saše Stojanovića, ali Savić izbacuje loptu u korner pre napadača gostiju.

74. minut - Boaći izlazi iz igre, na teren ulazi Milan Pavkov.

72. minut - Odliča šansa za Boaćija, ali je loše finiširao. Deluje da je napač Zvezde izgubio snagu.

50. minut - Postigao je i Ben gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

48. minut - GOOOOOL! 13 gol Boaći u šampionatu, drugi na ovom meču!

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Završen je prvi deo igre!

48. minut - GOOOOOOL! Ben sa penala udvostručuje prednost domaćina!

47. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Posle prodora Marina, Ristić obara fudbalera Zvezde, sudija pokazuje na belu tačku.

38. minut - "Meraklije" se najviše oslanjaju na centaršuteve, ali su Zvezdini štoperi uvek na mestu da otklone opasnost pred svojim golom.

33. minut - Zvezda pritiska Radnički sa svih strana. Za to vreme Delije su napravile spektakularnu bakljadu na severu. Dim je prekrio stadion.

24. minut - Nova prilka za Radnički, ali Borjan je bio na visini zadatka.

23. minut - GOOOOOL! Boaći sa penala donosi prednost Zvezdi.

22. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Posle auta lopta je ubačena u šesnaesterac, Jovančić joj je bio najbliži, ali ga je omeo jedan igrač Radničkog.

18. minut - Nova šansa za Zvezd. Posle prekida lopta se odbila do Boćija kome je gol bio prazan, ali se siprečio igrač Radnićkog koji je loptu prosledio u korner. Još jedna sumnjiva situacija na meču!

13. minut - Posle kontre Radničkog pokušao je Kojašević šutem iz daljine, Jovičića je lopta zakačila, gosti su tražili penal, ali je glavni arbitar samo pokazao da se igra nastavi.

11. minut - Polako su se fudbaleri Radničkog otarosili početnog pritiska Zvezde i teret igre prebacili na stranu domaćina.

5. minut - Odličan šut Jovančića sa ivice šesnaestera, ali je na visi zadatka bio Ristić i loptu uhvatio živu.

4. minut - Odlična prilka za Rodića. Dao mu je Marin pas, izbio je bek zvezde sam ispred golmana Radničkog, ali se nije najbolje snašao pa je lopta prošla pored gola.

1. minut - Utakmica je počela.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ivanić, Marin, Ben, Boaći.

Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Kojašević, Grbić, Ranđelović i Haskić.

Crvena zvezda je u plej-of ušla sa 42 boda, Radnički sa 38, pa je jasno kakav je ulog u ovaj meč.

Zvezda i Radnički su ujedno favoriti za Kup, s time da su Nišlije pred malo težim zadatkom jer im je u najmasovnijem takmičenju rival Partizan.

Koliko meč znači Radničkom, svedoči i dobra premija koju je Ivica Tončev obećao fudbalerima sa Čaira.