VOTFORD ARSENALU POKLONIO POBEDU: Pogledajte kardinalnu grešku golmana Fostera, koju je Obamejang pretvorio u tri boda (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras u gostima Votford sa 1:0 u poslednjoj utakmici 34. kola engleske Premijer lige.

Arsenal je do jedinog gola na utakmici došao u 10. minutu kada je golman Votforda Ben Foster nakon jedne povratne lopte oklevao da ispuca, Pjer Emerik Obamejang je dotrčao, postavio nogu i na kraju blokirao ispucavanje.

Samo minut kasnije Votford je ostao s igračem manje na terenu, pošto je Troj Dini u jednom duelu laktom u glavu udario Lukasa Toreiru, a sudija Kreg Povson pokazao je direktan crveni karton.

U nastavku susreta Arsenal je imao par solidnih prilika, ali nije uspeo još jednom da savlada Fostera.

Votford je najbliži izjednačenju bio u 62. minutu kada je Adam Masina sa oko 25 metara snažno šutirao, ali je pogodio samo raklje.

Arsenal je četvrti na tabeli se 66 bodova, dok je Votford 10. sa 46.