VALENSIJA ŠOKIRALA BARSELONU: Mesi ostao i bez Kupa kralja (VIDEO)

ovome semalo ko nadao

Fudbaleri Valensije osvojili su Kup Kralja, srušivši Barselonu u Sevilji rezultatom 2:1 (2:0)!

Gameiro je prvi pogodio u 21. minutu, Rodrigo je u 33. povisio, a Valensija je morala da strepi tek 73. minuta. Tad je Mesi vratio Barserlonu u život pogotkom, ali se na tome završilo.

Meč je igran pred 53.000 navijača.

Barselona je najtrofejnija u Kupu Španije sa 30 pehara, ali to nije uplašilo Slepe miševe iz Valensije, koji su već posle nešto više od pola sata imali dva gola prednosti. Pokušao je u nastavku trener Katalonaca Ernesto Valverde da režira preokret izmenama, Malkoma i Vidala uveo je na poluvremenu, i Alenu ubrzo posle gola Mesija u 73. minutu, ali Barselona je ostala bez duple krune.

Valensija je slavila u Kupu posle 11 godina, sada ima ukupno osam trofeja i peta je na listi, ispred su Barselona sa 30, Atletik Bilbao sa 23, Real Madrid sa 19 i Atletiko Madrid sa 10.