PAO JE I ŠAMPION SVETA: Turska bolja od Francuske, Italija ubedljiva na gostovanju u Grčkoj! (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbaleri Turske pobedili su večeras na svom terenu šampione sveta, selekciju Francuske sa 2:0, u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Turska je upisala i treću pobedu i prva je na tabeli Grupe H sa devet bodova, dok je Francuska druga sa šest.

Golove za turski tim postigli su Kan Ajhan u 30. i Džengiz Under deset minuta kasnije.

Fudbaleri Italije slavili su u gostima protiv Grče sa 3:0. Sva tri pogotka postignuta su u prvih 45 minuta, a strelci su bili Nikolo Barela u 23, Lorenco Insinje u 30. i Leonardo Bonući u 33. minutu.

Italija je sa maksimalnih devet bodova prva na tabeli Grupe J, dok je Grčka treća sa četiri.

Fudbaleri Nemačke su u gostima bili bolji od Belorusije sa 2:0. Nemačka je povela u 13. minutu golom Leroja Sanea, a konačan rezultat postavio je Marko Rojs u 62. minutu.

Nemačka je trenutno druga na tabeli Grupe C sa šest bodova iz dva meča, odnosno ima tri boda manje od prvoplasirane Severne Irske koja ima meč više. Selekcija Belorusije upisala i treći poraz i poslednja je na tabeli.

Fudbaleri Belgije su bili sigurni na svom terenu i slavili protiv Kazahstana sa 3:0. Strelci su bili Dris Mertens, Timoti Kastanj i Romelu Lukaku.

U istoj grupi, Škotska je na domaćem terenu pobedila Kipar sa 2:1.

Belgija je prva na tabeli Grupe I sa devet bodova, ima dva više od Rusije i Škotske, Kipar i Kazahstan imaju po tri, dok je San Marino bez bodova.