NEBESKI SKOK I GOL NIKOLE MILENKOVIĆA: Srbin strelac za Fiorentinu u porazu od Napolija u LUDOM MEČU! (VIDEO)

SERIJA A

Srpski reprezentativac Nikola Milenković bio je strelac gola za Fiorentinu protiv Napolija u meču prvog kola Serije A na "Artemio Frankiju".

Bila je to luda utakmica u kojoj je rezultat na kraju bio 3:4 (1:2).

Domaćin je poveo preko Pulgara iz penala u devetom minutu, ali su gosti napravili preokret pogocima Mertensa u 38. i Insinjea sa bele tačke u 43.

U 52. minutu bilo je 2:2, a strelac je bio Milenković. Pulgar je izveo korner, Srbin je izdominirao u skoku i sa sedam metara glavom poslao loptu u mrežu.

Napoli je do nove prednosti stigao četiri minuta kasnije golom Kaljehona, novo iznjednačenje doneo je novajlija Boateng u 65, a konačan rezultat postavio je Insinje, svojim drugim golom, u 67. minutu.

Pored Milenkovića, koji je odigrao celu utakmicu, od starta je za Fiorentinu igrao Dušan Vlahović, ali ga je u 65. minutu zamenio Boateng.

Takođe, za "violu" je debitovao i Riberi, ulaskom u 78. minutu.

Napoli u drugom kolu očekuje gostovanje šampionu, ekipi Juventusa, dok će Fiorentina gostovati Đenovi.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI)