ŠAMPION JAK I ZA VOJVODINU: Crvena zvezda pobedila u Novom Sadu spektakularnim golom Matea Garsije (VIDEO)

MILOJEVIĆEV TIM I DALJE MAKSIMALAN

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu 2:1 u derbiju sedmog kola Superlige Srbije.

Šampion ima maksimalni učinak u pet odigranih utakmica, dok su "lale" ostale na 16 bodova iz sedam mečeva.

Na "Karađorđu" je ambijent bio onakav kakav priliči derbi utakmicama. Tribine su bile ispunjene sa oko 8.000 ljudi, navijači obe ekipe su navijale sve vreme... A na terenu dobra igra i tri gola.

Prvi je postigao Milan Pavkov u 26. minutu. Aleksa Vukanović je ušao u kazneni prostor i poslužio visokog centarfora kome nije bilo teško da sa pet metara zatrese mrežu - 0:1.

Vođstvo gostiju trajalo je deset minuta, a onda je izjednačenje doneo Aranđel Stojković. Nenad Drinčić je lukavo izveo prekid i poslao Stojkovića samog pred Milana Borjana, desni bek Vojvodine šutirao je u padu i matirao Zvezdinog golmana - 1:1.

Konačan rezultat postavljen je u 59. minutu. Crveno-beli su izveli korner, iz gužve pred golom domaćina lopta je izbačena do oboda šesnaesterca, a Mateo Garsija ju je sa leve strane opalio levicom i savladao Milana Rockova - 1:2.

Zvezda je nastavila da niže uspehe, a euforija posle novog ulaska u Ligu šampiona nije se negativno odrazila na ekipu Vladana Milojevića.

Sada sledi pauza u Superligi zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za EVRO 2020.

KRAJ - 1:2

88. minut - Zvezda je uspela da umrtvi igru.

80. minut - Kokir umesto Ezea kod Vojvodine.

67. minut - Druga izmena Milojevića - Vulić umesto Garsije.

64. minut - Devetak je šutirao sa 25 metara, za malo preko gola.

60. minut - Izmene na obe strane - Simić umesto Vukanovića kod Zvezde, a Nikolić umesto Gemovića kod Vojvodine.

59. minut -1:2 - MATEO GARSIJA! Spektakularan gol Argentinca! Posle kornera sa leve strane, lopta je izbačena, a Mateo Garsija levicom zatresao mrežu!

Argentincu je to drugi gol od dolaska u Zvezdu, jer je jedan dao Jang bojsu u Bernu.

58. minut - Žuti karton za pomoćnog trenera Vojvodine Dragana Šarca.

53. minut - Kao i na početku prvog poluvremena, tako se i sada više igra na polovini Zvezde, s tim da Vojvodina nije tako agresivna kao na startu meča.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:1

44. minut - Šansa za Zvezdu! Šut Garsije sa pet metara odbranio je Rockov.

42. minut - Dobar šut Đuričina, ali još bolja odbrana Borjana.

41. minut - Šansa za Zvezdu! Garsija je izveo korner, Pankov je spustio loptu za Jovančića, koji je šutirao preko gola.

36. minut - 1:1 - STOJKOVIĆ! Drinčić je lukavo izveo prekid i izbacio Stojkovića pred Borjana, a desni bek Vojvodine je u padu šutirao i matirao golmana Zvezde.

26. minut - 0:1 - PAVKOV! Vukanović je ušao u kazneni prostor i poslužio Pavkova, kome nije bilo teško da sa pet metara ubaci loptu u mrežu.

20. minut - Posle žestokog starta Vojvodine, sada je igra malo mirnija.

13. minut - Prvi šut gostiju, tukao je Pavkov, neprecizno.

8. minut - Devetak je pokušao sa 18 metara - preko gola.

4. minut - Na teren je uleteo pas! Nezvani gost dobio je ovacije navijača i na kratko prekinuo utakmicu. Taj pas se šetao terenom i pre početka meča, pa se kasnije vratio dok je igra trajala.

3. minut - Domaćin je jače ušao u meč, od starta pritiska Zvezdu, izveo je i dva kornera.

2. minut - Tribine "Karađorđa" su skoro napunjene. Atmosfera na stadionu priliči derbi utakmici.

1. minut - Utakmica je počela.

Veliki hendikep za Vojvodinu je neigranje napadača Bojana Matića zbog žutih kartona.

Trener Zvezde Vladan Milojević je promešao karte i čak promenio sistem igre, pa pored trojice štopera, u sastav je uvrstio i dvojicu bekova.

VOJVODINA: Rockov - Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak - Drinčić, Đurišić - Eze, Bojić, Đueričin - Gemović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Pankov, Žander - Kanjas, Jovančić - Garsija, Vukanović, Pavkov.

Vojvodina je lider sa 16 bodova (iz šest mečeva), dok Zvezda ima maksimalan učinak iz četiri utakmice - 12 bodova.

Tim trenera Vladana Milojevića je minulog utorka obezbedio učešće u Ligi šampiona, a duel u Novom Sadu mu je prvi posle slavlja protiv Jang bojsa.

"Idemo u goste ekipi koja igra dobro i koja je sjajno startovala, pa sam siguran da će utakmica biti kvalitetna. Rezultati pokazuju da su bolji nego prošle sezone, u vrhu su tabele i neće nam biti lako", rekao je Milojević.

Zvezda je dobila poslednjih devet duela sa Vošom, pri čemu joj je prošle sezone u tri utakmice dala 13 golova - 1:4, 4:0 i 0:5.

Na klupi Vojvodine sada je nekadašnji igrač i trener Zvezde, Nenad Lalatović.

"Ponavljam, ne težimo tome da postanemo prvaci, jer nas to ne zanima. Naša obaveza je da navijače obradujemo time što ćemo, posle nekoliko godina, Vojvodinu odvesti u Evropu, jer Vojvodina kao klub, ovi navijači i ovaj grad apsolutno zaslužuju da imaju predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Evrope", rekao je Lalatović.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)