NAPOLI RAZBIO ŠAMPIONA EVROPE: Liverpul pao u grotlu Vezuva! Tadić uživao u ubedljivoj pobedi Ajaksa, Borusija i Barsa razočarali! (VIDEO)

Vežite se, polećemo

Fudbaleri Napolija pobedili su Liverpul 2:0 u Napulju u derbiju prvog dana Lige šampiona.

Meč na San Paolu odlučili su Dris Mertens iz penala i Fernando Ljorente golovima u samom finišu, za drugi trijumf Napolija u dve godine nad sadašnjim prvakom Evrope.

Taj meč sa klupe propratio je srpski reprezentativac Nikola Maksimović.

Vredi istaći i "het-trik" Erlinga Halanda na debiju u Ligi šampiona za prvenac Salcburga nad Genkom 6:2 u istoj E grupi, za razliku od Dortmunda gde su mreže mirovale u susretu Borusije i Barselone.

Ajaks sa kapitenom Dušanom Tadićem (90 minuta) lako je savladao Lil 3:0 u Amsterdamu, dok je Valensija iznenadila Čelsi u Londonu pogotkom Rodriga Morena.

U G grupi, Lajpcig je slavio 2:1 u Lisabonu protiv Benfike Ljubomira Fejse (90 minuta) i već preuzeo čelnu poziciju na tabeli.

Junak na Lužu bio je nemački centarfor i dvostruki strelac Timo Verner.

I kolo Lige šampiona:

Utorak:

Grupa E: 21.00 Napoli – Liverpul 2:0 (Mertens 82, Ljorente 90+2) 21.00 Salcburg – Genk 6:2 (Haland 2, 34, 45, Vang 36, Sobošlai 45+2, Ulmer 66 - Lukumi 40, Samata 52)

Grupa F: 18.55 Inter – Slavija 1:1 (Barela 90+2 - Olajinka 64) 21.00 Borusija – Barselona 0:0

Grupa G: 18.55 Lion – Zenit 1:1 (Depaj 50p - Azmun 41) 21.00 Benfika – Lajpcig 1:2 (Seferović 84 - Verner 69, 79)

Grupa H: 21.00 Ajaks – Lil 3:0 (Promes 18, Alvarez 50, Taljafiko 62) 21.00 Čelsi – Valensija 0:1 (Rodrigo 75)

Sreda:

Grupa A: 18.55 Klub Briž – Galatasaraj 21.00 PSŽ – Real

Grupa B: 18.55 Olimpijakos – Totenhem 21.00 Bajern – Crvena zvezda

Grupa C: 21.00 Dinamo Zagreb – Atalanta 21.00 Šahtjor – M. Siti

Grupa D: 21.00 Atletiko – Juventus 21.00 Leverkuzen – Lokomotiva

90+2. minut - GOOOL! Napoli je obezbedio pobedu

Ljorente je iskoristio kiks odbrane gostiju i povećao na 2:0. Van Dajk je katastrofalno pogrešio.

88. minut - Barkli promašio penal za Čelsi!

Barkli je preuzeo loptu od Vilijana i promašio šansu za izjednačenje!

84. minut - Seferović vraća nadu Portugalcima

Lisabonski klub je smanjio rezultat protiv Lajpciga golom švajcarskog reprezentativca.

80. minut - Napoli vodi protiv Liverpula!

Robertson je oborio Kaljehona za najstrožu kaznu! Mertens je siguran sa bele tačke!

78. minut - Verner duplira vođstvo Lajpciga!

Nemci blizu pobede u Lisabonu!

75. minut - Valensija vodi na Stamford Bridžu

Šok u Londonu! Rodrigo je doveo u vođstvo Valensiju posle centaršuta Seladesa!

69. minut - Lajpcig vodi u Lisabonu!

Nemci su u 69. minutu poveli golom Vernera

66. minut - Salcburg postiže novi gol

Austrijanci vode sa 6:2, strelac je Ulmer!

62. minut - Taljifiko postiže treći gol za Kopljanike

Ajaks je poveo sa 3:0 protiv Lila!

57. minut - Borusija je promašila penal! Semedo je oborio Sanča, a Rojs izveo najstrožu kaznu. Međutim, Ter Štegen je odbranio penal!

22:19 - Haland ispisao istoriju

52. minut - GOOOL! 7+ u Salcburgu!

Genk je smanjio vođstvo domaćina na 5:2, Samata je strelac!

51. minut - GOOOL! Ajaks je udvostručio vođstvo!

Neres je uposlio Alvareza, a ovaj iskosa sa desne strane pogodio gol Lila!

22:03 - Najbolji opis prvog poluvremena

45. minut - Čudo u Salcburgu!

Austrijski tim postiže i peti pogodak! Strelac je ovog puta Sobošlai!

44. minut - GOOOL! Het-trik Halanda!

Salcburg postiže svoj treći, a Salcburgov četvrti pogodak!

39. minut - GOOOL! Ponovo u Salcburgu, ali Genk ga postiže

Genk postiže gol! Pogrešila je odbrana domaćina, a Lukumi trese mrežu.

36. minut - GOOOL! Salzburg na pragu ubedljive pobede

Austrijski klub vodi sa 3:0! Strelac je Vang!

34. minut - GOOOL! Salcburg duplira prednost!

Fudbaleri Salcburga su poveli sa 2:0 protiv Genka! Ponovo je strelac bio Haland!

18. minut - GOOOL! Promes donosi Ajaksu vođstvo protiv Lila

Promes je iskoristio fantastičan centaršut Taljifika i glavom smestio loptu u mrežu Francuza.

7. minut - Poništen gol Napoliju

Napoli je u 7. minutu postigao gol, ali su sudije opravdano poništile gol Lozana zbog ofsajda.

2. minut - GOOOL! Saicburg posle dva minuta vodi protiv Genka, strelac je Haland!

21:00 - Počele su utakmice u večernjem terminu!

Fudbaleri Intera i Slavija iz Praga odigrali su večeras u Milanu nerešeno 1:1, u utakmici prvog kola Grupe F u Ligi šampiona.

Slavija je povela u 63. minutu, a strelac je bio Peter Olajinka. Bod Interu doneo je Nikolo Barela u drugom minutu nadoknade vremena, kada je dobro reagovao nakon što je iz slobodnog udarca prečku pogodio Stefano Sensi.

U poslednjem minutu nadoknade Inter je imao odličnu šansu, ali je udarac Romelua Lukakua pred golom dobro odbranio Ondrej Kolar.

Fudbaler Slavije Olajinka je postao prvi Nigerijac koji je postigao gol na debiju u Ligi šampiona još od 2002. godine, kada je Jakubu bio trostruki strelac za Olimpijakos u pobedi nad Makabijem iz Haife.

U drugoj utakmici u Grupi F od 21 sat u Dortmundu igraju Borusija i Barselona.

U Grupi G, Zenit i Lion odigrali su večeras u Francuskoj nerešeno, 1:1.

Ruski tim poveo je u 41. minutu golom Sardara Azmuna, a izjednačio je Memfis Depaj u 50. minutu iz penala.

U drugoj utakmici u toj grupi od 21 sat igraju Benfika i Lajpcig.

90+2. minut - GOOOL! Inter je izjednačio! Sensi je pogodio prečku iz slobodnog udarca, a zatim Barela ubacuje loptu u mrežu!

20:42 - Evo kakva su očekivanja Mitra Mrkele od utakmice u Minhenu

20:27 - Ansu Fati je Barselonin najmlađi igrač u istoriji Lige šampiona

64. minut - Kakav šok u Milanu! Slavija vodi golom Olajinke! Inter je na kolenima!

20:09 - Tadić predvodi Ajaks na meču koji sudi Jovanović

20:08 - Derbi u Napulju

20:07 - Startne postave u Londonu

20:05 - Poznate početke postave u Dortmundu

Dortmund: Burki, Hakimi, Hummels, Ajanji, Guerreiro, Witsel, Delaney, Sancho, Reus, Hazard, Alcacer.

Barselona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Arthur, De Jong, Griezmann, Suarez, Fati.

51. minut - GOOOL!!! Depaj iz penala donosi izjednačenje Lionu.

41. minut - GOOOL!!! Prvi gol u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona delo je napadača Zenita Sardara Azmuna! Rusi vode u Lionu.

19:33 - Srđan Jovanović debituje u Ligi šampiona. On će deliti pravdu u Amsterdamu

Grupa H: 21.00 Ajaks – Lil 21.00 Čelsi – Valensija

Utakmicama Inter - Slavija Prag i Lion - Zenit od 18.55 časova startuje 28. izdanje Lige šampiona.

Kao i prethodnih godina, i ove će 32 kluba pokušati da se domognu pehara, ili bar zarade što više skupljajući bodove.

Ukupna vrednost kluba je čak 16,04 milijardi evra, što čini najskupljom u istoriji fudbala!

Najskuplji tim je Mančester Siti (1,28 milijardi evra) koji je i prvi favorit za osvajanje trofeja. Preko milijardu evra vrednosti imaju Real (1,19), Barselona (1,18), Liverpul (1,07) i PSŽ (1,06). Blizu su Totenhem (984), Bajern (867), Juventus (864) i Čelsi (807).

Trofej brani Liverpul koji večeras gostuje Napoliju u reprizi prošlogodišnje grupe.

Srbija će, pored igrača u Crvenoj zvezdi, imati desetoricu predstavnika u drugim ekipama.

Srbi u Ligi šampiona: Luka Jović (Real Madrid), Dušan Tadić (Ajaks), Nikola Maksimović (Napoli), Branislav Ivanović (Zenit), Ljubomir Fejsa (Benfika), Andrija Živković (Benfika), Lazar Ranđelović (Olimpijakos), Ivan Šaponjić (Atletiko Madrid), Komnen Andrić (Dinamo Zagreb), Filip Stanković (Inter).