MAESTRALNI TADIĆ NEDOVOLJAN ZA POBEDU:U derbiju holandskog prvenstva nije bilo pobednika,PSV-Ajaks 1:1

HOLANDIJA

Fudbaleri PSV-a i Ajaksa remizirali su danas u velikom holandskom derbiju 1:1 i tako ostali zajedno na vrhu tabele uz Vitese sa 14 bodova.

Ajaks je napao od samog starta ali u prvih dvadeset minuta nije bilo većih uzbuđenja, a onda su "kopljanici" počeli da stvaraju i promašuju šanse.

Naš Dušan Tadić ponovo je bio ključni čovek kluba iz Amsterdama, stvarao je prilike za svoje saigrače ali su oni bili neprecizni u završnici i propustili par izglednih situacija za pogodak.

PSV je uglavnom čekao svoje šanse iz kontranapada.

Ajaks je odlučnije krenuo i u drugom poluvremenu i svoju inicijativu konačno krunisao golom u 63.minutu.

Tadić je ponovo bio asistent, dobio je loptu u srcu šesnaesterca i sjajno uposlio Kvinsija Promesa koji je odličnim udarcem uspeo da savlada golmana Zuta.

Domaćini se nisu predavali i nakon 15.minuta izjednačujući pogodak postigao je Donejl Malen, nova holandska senzacija kome je ovo sedmi pogodak u

sezoni.

Do kraja utakmice više nije bilo pogodaka i derbi je završen miroljubivim

ishodom.

Prvenstvo se nastavlja već u sredu kad Ajaks dočekuje Fortunu Sitard, dok će PSV ugostiti Groningen