ZVEZDA KIKSNULA U IVANJICI: Crveno-beli remizirali sa Javorom! (FOTO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Javora i Crvene zvezde odigrali su danas u Ivanjici nerešeno 1:1 (1:0) u 16. kolu Superlige

Šampion Srbije poraz na gostavanju izbegao zahvaljući golu Milana Jevtovića u 87. minutu.

Domaćin je poveo poveo u 25. minutu, kada je Nikola Petković savladao Milana Borjana.

Crveno-belima u 77. minutu poništen je gol zbog ofsajda, a imali su fudbaleri Zvezde i šansu za pobedu u nadoknadi vremena, kada je Ben promašio zicer.

Bio je ovo prvi remi izabranika Vladana Milojevića u domaćem prvenstvu, kojim su crveno-beli su zadržali prvo mesto na tabeli, dok su fudbaleri Javora ovim bodom ostali na 10. mestu Superlige.

Pobednika nije bilo ni u meču TSC i Voždovca u Senti, koji je završen 2:2 (1:1).

Fudbaleri TSC-a poveli su u drugom minutu preko Dejan Milićevića, a 180 sekundi kasnije ekipa iz Beograda izjednačila je rezultat, kada je strelac bio Justas Lasickas.

Domaćin je do novog vođstva stigao u 60. minutu golom Vladimira Sialđija, a konačan rezultat postavio je Nemnja Nikolić u 76. minutu sa penala.

Tabela: Crvena zvezda 40 bodova, Čukarički 33, Vojvodina 30, Partizan 29, TSC 29, Voždovac 26, Radnički 25, Mladost 22, Spartak 21, Javor 20, Napredak 18, Proleter 16, Radnik 15, Rad 11, Inđija 7, Mačva 3.

Kraj!

94. minut - Još jedan korner za crveno-bele nakon koga je Tomane šutirao preko gola, kasnije je i Ben imao izglednu šansu ali je šutirao u golmana domaćih

92. minut - Korner za Zvezdu, u nastavku akcije Jevtović je šutirao sa desne strane ali preko gola

87. minut GOL! Strelac za crveno-bele bio je Jevtović, koji je sjajno šutirao na pas Boaćija.

84. minut. Izmena u ekipi Javora ušao Cuckić, izašao Maričić

82. minut - Korner za Zvezdu, izveo je Ben, lopta se odbila do Vulića koji šalje loptu visoko preko gola.

79. minut - Imao je Vulić šut iz slobodnjaka, lopta je prošla pored desne stative gola Javora.

77. minut - Poništen gol Zvezdi, zbog ofsajda u kom se našao Boaći

75. minut - Još jedan slobodan udarac za crveno-bele, šutirao je Ben ali opet visoko preko gola.

70. minut - Velika šansa za Javor Dolmagić je šutirao iz kaznenog ali je Milunović bio pribran i izbacio loptu sa gol linije u korner.

68. minut Izmena u ekipi Zvezde, izašao je Ivanić, ušao Jevtović.

67. minut - Srušen je Milunović, Zvezda je imala slobodan udarac iskosa sa leve strane, šutirao je Ben visoko preko gola.

60. minut - Imao je Javor šut u okvir gola koji je uputio Piščević ali je Borjan dobro intervenisao.

56 minut - Ubacio je Ben iz kornera, lopta se odbila do Simića čiji je šut sa gol linije izabacio igrač Javora.

51. minut - Šutirao je Vulić sa vrha šesnaesterca ali je bio dosta noeprecizan

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut - Velika šansa za Zvezdu, izbio je sam Boaći ispred golmana Lazovića ali je šutirao direktno u njega.

41. minut - Novi šut za ekipu Javora sa nekih 16 mentara uputio je Piščević ali lopta je prošla pored gola.

37. minut - Ponovo preti Javor! Mrkaiću je ostavljeno dosta prostora, pa je snažno šutirao, a Borjan odbranio.

28. minut - Nova šansa za Zvezdu. Simić je prošao po levoj strani i pronašao usamljenog Bena, koji je sa desetak metara pucao visoko preko gola.

26. minut - Još jedna prilika za Ivanića, ovaj put posle kornera, ali Lazović je ponovo sjajan.

25. minut - 1:0 - PETKOVIĆ! Mrkaić je sa leve strane poslao loptu na peterac odakle je najbolji strelac Javora poslao loptu u mrežu. Rodić je zakasnio da ga spreči.

Bila je to jednostavna i odlična akcija domaćina za deveti superligaški gol Nikole Petkovića.

Javor je "naplatio" hrabru i dobru igru u prvih 25 minuta.

22. minut - Već dugo navijači Zvezde pevaju istu pesmu: "Daj gol, daj gol"...

17. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Rodić je iskosa sa leve strane izašao sam pred Lazovića, ali je golman Javora odbranio njegov šut, lopta se odbila do Ivanića, koji je sa samo nekoliko metara na gol-liniji pogodio jednog domaćeg igrača.

12. minut - Odlična intervencija golmana Lazovića posle pokušaja Simića.

10. minut - Ivanjičani tražili penal! Dolmagić je uzeo loptu Rodiću u kaznenom prostoru, a onda posle njihovog duela pao. Sudija Piper je pokazao da se igra nastavi.

9. minut - Vulić je izveo slobodan udarac, ali se tom prilikom okliznuo i loše šutirao.

8. minut - Žuti karton za Jevremovića zbog faula nad Benom.

6. minut - Šansa za Javor! Posle centaršuta sa desne strane, Gajić je intervenisao ispred Kuveljića, lopta se odbila do Petkovića koji je iz dobre pozicije šutirao, ali je pogodio jednog od svojih saigrača.

3. minut - S obzirom na to da ne igra Marin, kapiten Zvezde je Borjan.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević promešao je karte, pa je u odnosu na meč sa Totenhemom promenio čak osmoricu igrača.

JAVOR: Lazović - Parišić, Kolaković, Amanović, Jevremović - Dolmagić, Kuveljić - Maričić, Piščević, Petković - Mrkaić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Milunović, Babić, Rodić - Vulić, Kanjas - Ben, Ivanić, Simić - Boaći.

Oba rivala žele da na dvonedeljnu prvenstvenu pauzu odu u dobrom raspoloženju.

Zvezda u današnju utakmicu ulazi kao lider sa 39 bodova, dok je Javor trenutno na desetom mestu sa 19 bodova.

"Očekuje nas veoma teška utakmica. Dolazimo u goste ekipi koja igra sjajno u poslednje vreme. Borbeni su, čvrsti i igraju vrlo strpljivo. Napravili su dobre rezultate i pokazuju da imaju odličan karakter. Pohvalio bih i stručni štab Javora koji radi sjajan posao", rekao je trener Zvezde Vladan Milojević, koji želi da se njegova ekipa u Ivanjici oporavi posle poraza od Totenhema u Ligi šampiona.

Crveno-beli su savladali Javor u devet uzastopnih duela, a Ivanjičani pamte avgust 2013, kada su kao domaćini slavili trijumf rezultatom 4:2.

U prvom meču ove sezone na "Marakani" je bilo 2:0.