SLAVLJE SERGEJA I KOLAROVA: Džeko overio pobedu Rome, Lacio do trijumfa u Sasuolu u 91. minutu

SERIJA A

Fudbaleri Lacija pobedili su danas na gostujućem terenu Sasuolo sa 2:1, u utakmici 13. kola italijanskog prvenstva i popeli se na treće mesto na tabeli.

Lacio je poveo u 34. minutu, a strelac je bio Ćiro Imobile. Domaći su izjednačili u 45. minutu golom Frančeska Kaputa, a pobedu rimskoj ekipi doneo je Felipe Kajsedo u prvom minutu nadoknade vremena.

Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za Lacio.

Lacio se posle osme pobede popeo na treće mesto na tabeli sa 27 bodova. Prvi je Juvenuts sa 35, a bod manje ima Inter na drugom mestu.

Sasuolo je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 14. mesto na tabeli sa 13 bodova.

Roma je na svom terenu pobedila Brešu sa 3:0. Domaći su poveli golom Krisa Smolinga u 49. minutu, a on je bio asistent kod preostala dva gola koje su postigli Djanluka Mančini u 57. i Edin Džeko u 66. minutu.

Kapiten Srbije Aleksandar Kolarov bio je u sastavu "vučice".

Roma je četvrta na tabeli sa 25 bodova, a Breša, koja je pretrpela deveti poraz, zauzima poslednje mesto sa sedam bodova.

Fudbaleri Verone pobedili su na svom terenu Fjorentinu sa 1:0, a jedini gol postigao je Samuel Di Karmine u 66. minutu.

Verona je deveta na tabeli sa 18 bodova, a Fjorentina sa dva boda manje zauzima 10. mesto.

Kasnije igraju Sampdorija-Udineze i Leće-Kaljari.