KARAMELE REAGOVALE NA ŠOK TERAPIJU: Everton prekinuo crnu seriju, Čelsi pao na Gudisonu

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Evertona pobedili su danas na svom terenu Čelsi sa 3:1, u utakmici 16. kola Premijer lige.

Everton je, posle ubedljivog poraza od Liverpula u prošlom kolu i smene trenera Marka Silve, odigrao dobar meč i upisao petu pobedu od početka šampionata.

Ekipa s Gudison Parka je trenutno na 14. mestu na tabeli sa 17 bodova, dok je Čelsi, posle petog poraza, četvrti sa 29 bodova.

Fudbaleri Evertona, koje je sa klupe predvodio Dankan Ferguson, poveli su golom Rišarlisona već u petom minutu, da bi u 49. na 2:0 povisio Dominik Kalvert-Levin. Čelsi je preko Matea Kovačića smanjio na 2:1 samo tri minuta kasnije, a pobedu domaće ekipe potvrdio je Kalvert-Levin u 84. minutu.

Everton u narednom kolu čeka još jedan težak zadatak, pošto će gostovati Mančester junajtedu, dok će Čelsi dočekati Bornmut.