VELIKA DRAMA U LIGI ŠAMPIONA: Senzacija u Amsterdamu, Tadić sa Ajaksom ISPAO! Barselona izbacila Inter (VIDEO)

iznenađujući epilog

Večeras su odigrane utakmice poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Drama u grupi F.

Interu je bila potrebna pobeda protiv Barselone koja je nastupila u kombinovanom sastavu, ali ni to nije pomoglo "neroazurima".

Barsa je golovima mlađanih Pereza i Fatija trijumfovala sa 2:1. Gol za Inter postigao je Lukaku.

Borusija je istim rezultatom, teškom mukom slomila Slaviju iz Praga i plasirala se u osminu finala. Pogotke za domaće postigli su Sančo i Brant, a za goste Souček.

U grupi G Lion se spasio protiv Lajpciga u drugom poluvremenu 2:2, i izjednačujućim pogotkom Depaja plasirao u eliminacionu fazu.

Benfika je savladala Zenit sa ubedljivih 3:0 i zbog boljeg međusobnog susreta plasirala u Ligu Evrope.

U grupi H Ajaks našeg Dušana Tadića izgubio je kući od Valensie, golom Rodriga u 24. minutu i tako pao na treće mesto na tabeli, pa će takmičenje morati da nastavi u Ligi Evrope.

Čelsi je pobedom protiv Lila 2:1 obezbedio plasman u drugu fazu.

Golove su postigli Abraham i Aspilikueta još u prvom poluvremena, a počasni za goste Remi pred kraj meča.

KRAJ MEČEVA!

87. minut - INTER - BARSELONA 1:2 - Fati, Barsa ponovo vodi, Inter najverovatnije ispada

82. minut - LION -LAJPCIG 2:2 - DEPAJ

79. minut - BENFIKA - ZENIT 3:0 - SERDAR AZMUN

78. minut - ČELSI - LIL 2:1 - LORIK REMI, gosti smanjili rezultat.

74. minut - Drame u Milanu u i Amsterdamu, Ajaks i Inter blizu eliminacije.

61. minut - BORUSIJA - SLAVIJA 2:1 - BRANDT, domaćin ponovo vodi.

58. minut - BENFIKA - ZENIT 2:0 - PICI sa penala

50. minut - LION : LAJPCIG 1:2 - OAR, sjajan gol iskosa sa desne strane šesnaesterca.

47. minut -BENFIKA - ZENIT 1:0 - ĆERVI

46.minut - Počelo je drugo poluvreme

44 minut - BORUSIJA - SLAVIJA 1:1 - SOUČEK

Sjajan minut za "neroazure", izjednačenje i u Dormundu

44.minut - INTER - BARSELONA 1:1 - LUKAKU

35. minut - ČELSI - LIL 2:0 - ASPILIKUETA

33. minut - LION : LAJPCIG 0:2 - VERNER, opet iz jedanaesterca.

24. minut - AJAKS -VALENSIJA 0:1- RODRIGO, gosti vode i na "Amsterdam Areni"

23. minut - INTER - BARSELONA 0:1 -PEREZ, šok na prepunoj "Meaci"

19. minut - ČELSI - LIL 1:0 - ABRAHAM

10. minut - BORUSIJA -SLAVIJA 1:0 - SANČO

9. minut - LION : LAJPCIG 0.1 - FORSBERG iz jedanaesterca

1.minut - Počelo je preostalih šest mečeva današnjeg programa.

Liverpul i Napoli plasirali su se u osminu finala Lige šampiona.

Napoli je deklasirao Genk sa 4:0, uz het -trik Arkadijuša Milika i jedan pogodak Driza Mertensa.

Liverpul je tek u drugom poluvremenu slomio hrabri Salcburg.

Blickrig Keite i Salaha u roku od dva minuta, bio je dovoljan za pobedu i prvo mesto u grupi.

Liverpul je prvi sa 13 bodova, Napoli ima 12, trećeplasirani Salcburg sa 7 seli se u Ligu Evrope, a poslednjeplasirani Genk, sa svega jednim bodom završio je takmičenje.

90. minut - KRAJ

74. minut - NAPOLI -GENK 4:0 - MERTENS sa penala.

58. minut - SALCBURG - LIVERPUL 0:2 - SALAH

Onguene je katastrofalno pogrešio, Salah mu je oduzeo loptu i iskosa sa desne strane, gotovo iz mrvog ugla pogodio praznu mrežu.

57. minut - SALCBURG - LIVERPUL 0:1 - KEITA

Sadio Mane je prošao po levoj strani, odlično je centrirao pred gol, pravo na glavu Nabija Keite koji je pogodio mrežu sa desetak metara. Liverpul vodi!

48. minut - Opet velika šansa za Salaha i promašaj sa par metara.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45. minut - POLUVREME, nema golova u Salcburgu, Napoli rešio sve dileme.

38. minut - NAPOLI -GENK 3:0 - MILIK sa penala, het -trik sjajnog poljskog napadača.

29. minut - Neverovatan promašaj Mohameda Salaha na meču u Salcburgu. Bio je oči u oči sa Stankovićem, usledio je neshvatljivo loš šut sa sedam-osam metara, daleko od leve stative.

26. minut - NAPOLI -GENK 2:0 -MILIK, sjajna akcija Napolitanaca i rutinska realizacija Milika.

17. minut - Nema golova u Salcburgu, ofanziva sa obe strane.Domaćini propustili veliku šansu, Alison odbranio zicer Minaminu.

3. minut - NAPOLI - GENK 1:0 - MILIK, golman Genka katastrofalno pogrešio,spetljao se i Milik ubacio loptu u mrežu sa tri metra.

1. minut - Utakmice su počele.

Grupa E:

18.55 Napoli – Genk 18.55 Salcburg – Liverpul

U grupi E grupi je vrlo zanimljivo, tri ekipe se bore za prolaz.

Zvanični šampion Evrope Liverpul ne sme da izgubi u Salcburgu ako želi dalje, jer u slučaju očekivane pobede Napolija, koji čeka otpisani Genk, nastavio bi takmičenje u Ligi Evrope.

Grupa F:

21.00 Borusija – Slavija 21.00 Inter – Barselona

U grupi F Barselona je obezbedila prvo mesto u grupi i plasman u nokaut fazu, a za drugu poziciju boriće se Inter i Borusija Dortmund.

Katalonci u kombinovanom sastavu bez Lea Mesija gostuju Interu, kojem gori pod nogama.

" Neroazurima" igra samo pobeda jer im samo ona obezbeđuje siguran plasman u osminu finala.

U suprotnom morali bi da se nadaju da Borusija Dortmund koja dočekuje poslednjeplasiranu Slaviju neće ostvariti bolji rezultat od njih.

U slučaju istog broja bodova Inter je u prednosti zbog boljeg međusobnog susreta.

Grupa G:

21.00 Lion – Lajpcig 21.00 Benfika – Zenit

U grupi G Lajpcig, koji je već prošao dalje gostuje Lionu, a Benfika čeka Zenit.

Francuzi će pobedom u drugu fazu, dok ekipa Branislava Ivanovića juri pobedu u Lisabonu, nadajući se da Lion neće pobediti Lajpcig.

Grupa H: 21.00 Ajaks – Valensija 21.00 Čelsi – Lil

Konačno, u H grupi zaprolaz se bore Ajaks, Valensija i Čelsi.

"Kopljanicima "sa Dušanom Tadićem je na domaćem terenu i bod protiv Valensije dovoljan za prolaz, dok Čelsi mora da pobedi Lil za siguran prolaz u osminu finala.