BRUKA LIVERPULA ILI CELE ENGLESKE? Aston Vila PETARDOM razbila šampiona Evrope, ali...

LIGA KUP

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se u polufinale Liga kupa Engleske, jer su u četvrtfinalu u Birmingemu deklasirali Liverpul 5:0 (4:0).

Da li se tako obrukao šampion Evrope ili ceo engleski fudbal? Biće da je ovo drugo.

Prema kalendaru takmičenja Liverpul je večeras morao da igra sa Aston Vilom iako sutra izlati na megdan Montereju u Dohi polufinalu Klupskog svetskog prvenstva!

Trener Jirgen Klop je na turnir u Katar, naravno, poveo celu ekipu, pa je na megdan Aston Vili izašao mladi tim (U23).

Gosti nisu imali nikakve šanse u Birmingemu, gde je domaćin već na poluvremenu vodio 4:0, pa je nastavku usporio.

Aston Vila je povela u 14. minutu preko Hurijana, tri minuta kasnije Bojs je postigao autogol, a onda je Kođija pogocima u 37. i 45. minutu postavio rezultat prvog poluvremena. Tačku na meč stavio je Vesli golom u 92.

U sredu se u preostalim četvrtfinalima sastaju: Everton - Lester, Oksford - Mančester siti i Mančester junajted - Kolčester.