MATIĆ ODIGRAO CEO MEČ: Junajted bolji od Barnlija za drugu pobedu u nizu! (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras Barnli sa 2:0 na gostujućem terenu u 20. kolu Premijer lige.

Prvi gol postigao je Entoni Marsijal u 44. minutu utakmice, dok je strelac drugog pogotka bio Markus Rašford u 95. minutu.

Već u 20. minutu meča izabranici Ole Gunar Solšera imali su priliku da dodju do gola. Rašford je dobio loptu na ivici šesnaesterca i šutirao, ali je pogodio stativu.

Nekoliko minuta kasnije u prilici se našao i Marsijal, ali se rezultat nije menjao.

Drugu šansu francuski fudbaler nije propustio. Njemu je s desne strane centrirao Andreas Pereira, a on se našao ispred golmana i šutirao u desni ugao za vodjstvo "crvenih djavola".

Početak drugog dela igre doneo je nova uzbudjenja. Marsijal je ponovo pogodio, ali je i napravio faul, te je pogodak poništen.

Usledio je nešto mirniji period igre, da bi meč bio produžen pet minuta.

Upravo u petom minutu sudijske nadoknade Rašford je bio precizan za vodjstvo od 2:0. Posle pasa po desnoj strani, on je šutirao u donji desni ugao i postavio konačan rezultat.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč. Njemu je to bila prva premijerligaška utakmica od 22. septembra!

Klub s Old Traforda trenutno se nalazi na petom mestu na tabeli Premijer lige, s 31 bodom, dok Bornmut zauzima 16. poziciju s 20 bodova.

U sledećem, 21. kolu engleskog šampionata Mančester će gostovati Arsenalu, dok će Bornmut igrati protiv Vest Hema.