POBEDA ZA TREĆE MESTO: Atletiko Madrid na svom terenu bolji od Levantea! (VIDEO)

PRIMERA

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras na svom terenu Levante s 2:1 u 19. kolu španske Primere.

Strelci za Atletiko bili su Anhel Korea u 13. i Felipe u 18. minutu.

Jedini pogodak za Levante postigao je Marti Rodžer u 16. minutu.

Prvi deo igre doneo je tri gola, a posle samo 13. minuta Atletiko je stigao do prednosti.

Korea je dočekao dug pas i šutirao u donji levi ugao.

Samo tri minuta kasnije usledio je pogodak i na drugoj strani. Rodžer se našao u šesnaestercu, a posle odbitka lopta je završila u golu.

Konačan rezultat postavio je Felipe, koji je glavom šutirao u levi ugao, te golman Levante nije mogao ništa da učini.

Nastavak utakmice doneo je znatno mirniju igru, ali je priliku za gol imao Žoao Feliks, čiji je šut zaustavio Jan Oblak.

Fudbaleri Atletika sada se nalaze na trećoj poziciji, sa 35 bodova, dok je Levante na devetom mestu s 26 bodova.

Atletiko će u sledećem, 20. kolu gostovati Eibaru, dok će Levante ugostiti Alaves.