KOSTIĆ PRESUDIO LIDERU: Lajpcig pao u Frankfurtu! Srbin overio trijumf Ajntrahta (VIDEO)

BUNDESLIGA

Srpski reprezentativac Filip Kostić postigao je gol u pobedi Ajntrahta nad Lajpcigom!

U utakmici 19. kola Bundeslige domaćin je u Frankfurtu savladao lidera 2:0 (0:0).

Ture je u 48. minutu doveo Ajntraht u vođstvo, a sudbinu Lajpciga "zakucao" je Kostić u 94. minutu, kada je loptu u mrežu poslao na asistenciju Pasijense.

Osim Kostića, u timu Ajntrahta bio je i Mijat Gaćinović, a zamenjen je u 92. minutu. Dejan Joveljić je meč odgledao s klupe.

Ajntraht je vezao dve pobede na stratu drugog dela sezone Bundeslige, posle očajnog finiša 2019, pa je skočio na deseto mesto sa 24 boda.

Lajpcig je ostao na prvom mestu sa 40 bodova.

Priliku da se približi Lajpcigu na bod imaće Bajern, koji tek treba da igra utakmicu 19. kola, kasnije danas sa Šalkeom u Minhenu.

Paderborn više nije poslednji, pošto je pobedom nad Frajburgom sa 2:0 prestigao Fortunu na tabeli.

Herta je kao gost sa 2:1 pobedila Volfsburg, dok je Union sa 2:0 savladao Augsburg u Berlinu.