KURIR U BELEKU! STANKOVIĆ POLOŽIO NAJTEŽI TEST: Zvezda golom Gobeljića pobedila Ludogorec! Pavkov promašio penal

TREĆI MEČ U TURSKOJ

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su pobedu u najozbiljnijem testu na pripremama u Beleku, savladavši starog znanca, bugarski Ludogorec - 1:0.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Beleka - Aleksandra Radonića

Šampion Bugarske je svakako najteži rival Zvezde u Beleku, a ekipa Dejana Stankovića je zasluženo slavila.

Jedini gol na meču postigao je Marko Gobeljić u 28. minutu.

Stanković je od starta ukazao šansu mladim snagama: Gavriću, Nikoliću i Petroviću i može se konstatovati da su opravdali očekivanja. To se naročito odnosi na Petrovića, koji je na terenu proveo svih 90 minuta i bio najbolji akter meča.

Zvezda je u prvom poluvremenu bila daleko bolja, što je metarijalizovala vođstvom.

Ludogorec se, međutim, probudio u nastavku. Kada su Bugari u 55. minutu iz slobodnog udarca pogodili stativu Borjanovog gola (Čibota), što im je bio prvi šut na utakmici, zaigrali su mnogo konkretnije i postali opasniji.

Jednom je Borjan sa uspehom rešio situaciju "jedan na jedan", a onda je i Rodić izbio loptu sa gol-linije kod već viđenog izjendačenja, čime su ugasili nadu Ludogorecu da može da izbegne poraz.

Mogla je Zvezda da pobedi i ubedljivije, jer je u 85. minutu dosuđen penal posle prekršaja Terzijeva nad Simićem. Međutim, mlak udarac Pavkova sa bele tačke zaustavio je golman Stojanov.

Na kraju, u trećoj proveri u Beleku, druga pobeda Zvezde.

Crveno-beli već sutra imaju novi ispit, protiv Celja u 15.30.

1 / 6 Foto: FK Crvena zvezda

KRAJ 1:0!

87. minut - Žuti karton za Borjana zbog prigovora.

85. minut - Još jedna izmena u Zvezdi, ušao Konatar umesto Rodića.

85. minut - PAVKOV JE PROMAŠIO PENAL! Stojanov mu je odbranio.

85. minut - PENAL ZA ZVEZDU posle prekršaja Terzijeva nad Simićem.

84. minut - Dobra akcija Zvezde i šansa! Gajić je iz voleja sa pet, šest metara poslao loptu preko gola.

81. minut - Petrović je ciljao rašlje, ali je Stojanov uspeo da odbrani.

81. minut - Borjan nastavlja meč posle ukazane pomoći.

79. minut - Borjan se žali na povredu posle prekršaja nad njim. Zvezdinom golmanu se ukazuje pomoć.

77. minut - Najveća šansa za Ludogorec! Biton je sa peterca poslao loptu ka golu, a Rodić ju je izbacio bukvalno sa gol-linije.

74. minut - Nikolić je po izasku dobio zagrljaj od trenera Stankovića, kao "nagrada" za dobru igru.

74. minut - Ivanić umesto Nikolića.

70. minut - Nova gužva na terenu! Pavkov je faulirao Rumuna Mocija, koji je zatim udario Zvezdinog napadača i onda je nastala opšta gužva. Pavkov je dobio žuti karton.

65. minut - Izmene kod Crvene zvezde. Izašli su: Gobeljić, Gavrić, Jovančić, Ben i Boaći, a na terenu su: Gajić, Simić, Vukanović, Vulić i Pavkov.

63. minut - Šampion Bugarske je mnogo opasniji i konkretniji u drugom poluvremenu.

58. minut - Sve opasniji Ludogorec, sada je Švercok imao šansu, ali je Borjan odlično intervenisao.

57. minut - Novi korner za Zvezdu, šutirao je Petrović, golman Stojanov, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena, bio je siguran.

56. minut - STATIVA! Čibota je izveo slobodan udarac, svi su očekivali centaršut, a fudbaler Ludogoreca je šutirao direktno na gol. Lopta je pogodila stativu.

46. minut - Bugari su izveli prvi korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. U Zvezdi nije bilo izmena. Stanković je najavio da neće menjati u prvih sat vremena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0

43. minut - Ovo bi bila velika šansa za Zvezdu da sudija nije dosudio faul u napadu crveno-belih posle kornera. Pre nego što se arbitar oglasio, Jovančić je iz blizine šutirao preko gola.

33. minut - Pokušaj Nikolića iz slobodnog udarca, brani Ilijev.

30. minut - S pravom se ljute crveno-beli, jer fudbaleri Ludogoreca igraju pregrubo. Na kraju, žuti karton je dobio Degenek zbog prigovora?!

28. minut - GOOOLLL - 1:0 - GOBELJIĆ! Bila je to dobra akcija Zvezde. Na kraju, Gobeljić je nesebično proigrao Nikolića, čiji je šut iz blizine odbranio Ilijev, lopta se vratila Gobeljiću, a on je naciljao mrežu.

21. minut - Igra se čvrsto, meč više liči na takmičarski nego na prijateljski.

17. minut - Još jedan korner za Zvezdu i prvi udarac crveno-belih u okvir gola, ali je golman Ilijev bio na mestu.

16. minut - Žuti karton za Sisinja.

13. minut - Zvezda ima veći posed lopte i kontroliše događaje na terenu, ali za sada nije bilo šansi.

5. minut - Prvi korner na utakmici, izvela ga je Zvezda, intervenisao je Sisinjo, pa cu crveno-beli dobili još jedan udarac iz ugla, pokušao je Boaći, a Degenek nije uspeo da dohvati loptu i sprovede je u mrežu.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener Zvezde Dejan Stanković odlučio je da u prvi tim uvrsti mlade igrače, poput Gavrića, Nikolića i Petrovića.

Crvena zvezda: Borjan, Degenek, Boaći, Babić, Petrović, Nikolić, Rodić, Gavrić, Jovančić, Ben, Gobeljić. Trener: Dejan Stanković.

Ludogorec: Ilijev - Sisinjo, Terzijnjv, Foster, Manolev - Bađi - Marselinjo, Kauli, Bakalovič, Bota - Svercok. Trener: Pavel Vrba