RONALDO SLAVIO REMI PROTIV IBRE: Juventus iz penala u 91. minutu izjednačio protiv Milana i nastavio neverovatan niz

KUP ITALIJE

Fudbaleri Milana i Juventusa igrali su na "San Siru" nerešeno 1:1 (0:0) u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije.

Remiju su se mnogo više obradovali gosti, jer su do izjednačenja došli golom iz penala u 91. minutu! "Stara dama" je tim golom postignutim na strani stekla prednost pred revanš.

Domaćina je predvodio Zlatan Ibrahimović, ali se nije upisao u strelce. Pogodak za "rosonere" postigao je Hrvat Ante Rebić u 61. minutu. Milan je zasluženo poveo, ali prednost nije uspeo da sačuva.

Teo Ernendez je u 71. minutu isključen, jer je dobio drugi žuti karton zbog grubog prekršaja, a Juventus je prednost igrača više materijalizovao 20 minuta kasnije.

Sudija Valeri je u tom 91. minutu posle korišćenja VAR tehnologije odlučio da pokaže na belu tačku u kaznenom prostoru domaćina zbog igranja rukom, a Ronaldo je sa 11 metara doneo izjednačenje.

Ovo je bio deseti uzastopni duel u kome Juventus nije poražen od Milana.

Revanš će se igrati 4. marta u Torinu.

U sredu su prvi polufinalni meč, takođe u Milanu, odigrali Inter i Napoli, a gostu su pobedili 1:0.