BAJERN JEDNOM NOGOM U ČETVRFINALU: Bavarci DEMOLIRALI Čelsi u Londonu! Srbin zaustavio Mesija u Maradoninom gradu!

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su večeras Čelsi u Londonu sa 3:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Dvostruki strelac bio je Serž Gnabri, u 51. i 54. minutu, dok je strelac još u 76. bio Robert Levandovski, asistent kod prva dva pogotka.

Čelsi je utakmicu završio sa igračem manje, zbog crvenog kartona Markosa Alonsa u 83. minutu.

Napoli i Barselona su u drugoj večerašnjoj utakmici igrali nerešeno 1:1.

Napuli je imao prednost od 30. minuta golom Drisa Mertensa, a Barselona je izjednačila u 57. preko Antoana Grizmana.

Srpski fudbaler Nikola Maksimović igrao je celu utakmicu za Napoli.

Gosti iz Barselone su utakmicu završili sa igračem manje, pošto je Arturo Vidal isključen u 89. minutu zbog dva žuta kartona.

Barselona će u revanšu igrati i bez Serhija Buskeca, koji je suspendovan zbog žutih kartona.

Revanši će se igrati 18. marta u Minhenu i Barseloni.

1 / 13 Foto: EPA

TOK MEČEVA:

Kraj!

89. minut - CRVENI KARTON! Vidal dobija isključenje zbog konflikta sa Mariom Ruijem.

83. minut - CRVENI KARTON! Alonso je isključen zbog udaranja u glavu protivnika!

76. minut - GOOOOOOOL! Sada je pogodio Levandovski na pas Dejvisa koji je probio po levoj strani i loptu zavrnuo na penal gde je dočekao Levandovski kome nije bilo teško da pogodi.

57. minut - GOOOOOOOL! Grizman je izjednačio rezultat na asistenciju Semeda!

54. minut - GOOOOOOOL! Ponovo je pogodio Gnjabri, dosta sličan pogodak kao pre nekoliko minuta!

51. minut - GOOOOOOOL! Bajern vodi u Londonu protiv Čelsija golom Gnjabrija posle asistencije Levandovskog.

46. minut - Počela su druga poluvremena na obe utakmice!

Završena su poluvremena na obe utakmice!

43. minut - Sjajna odrbana Nojera posle prodora i šuta Alonsa sa leve strane, ali golman Bejerna ponovo je pokazao klasu!

34. minut - Prečku je pogodio Miler posle centaršuta sa leve strane, ali nije imao sreće Nemac.

30. minut - GOOOOOOOL! Sjajan gol Mertensa, pogodio je Belgijanac pod samu prečku!

29. minut - Odličan šut Milera sa nekih 20 metara, ali lopta je poršla par centimetara od leve stative gola Čelsija. Već je bio savladan Kabaljero, ali lopta nije htela u gol!

11. minut - Prva velika šansa večeras. Propušta je Bajern. Koman je istrčao kontru po desnoj strani i, umesto da proigra usamljenog Levandovskog, šutirao je zamalo pored gola.

1. minut - Utakmice su počele.

Čelsi - Bajern 21.00!

Čelsi: Kabaljero, Aspilikueta, Alonso, Rudiger, Kristensen, Kovačić, Žoržinjo, Barkli, Maut, Džejms, Žiru.

Bajern: Nojer, Pavar, Dejvis, Alaba, Boateng, Himik, Alkantara, Miler, Koman, Gnabri, Levandovski.

Napoli Barselona 21.00!

Napoli: Ospina, Rui, Di Lorenco, Manolas, Maksimović, Zjelinski, Deme, Ruiz, Insinje, Mertens, Kaljehon.

Barselona: Ter Štegen, Semedo, Pike, Umtiti, Žunior Firpo, Buskets, De Jong, Rakitić, Vidal, Mesi, Grizman.

Šta pre gledati? Čelsi dočekuje Bajern, a Barselona gostuje Napoliju u spektakularnim mečevima osmine finala elitnog evropskog takmičenja.

Spremite se za dva fudbalska spektakla! Jedina je dilema - koji gledati? Ako imate dva televizora, onda je vaš problem rešen, ako nemate, odlučite se: Napulj ili London. U Italiji na megdan izlaze Napoli i Barsa, u Engleskoj se sastaju Čelsi i Bajern.

Dan kao stvoren za ljubitelje fudbala. Jedini je problem što oba meča osmine finala Lige šampiona počinju u isto vreme. Biće vatreno na meču Napoli - Barselona, posebno jer se zna kako u gradu pod Vezuvom doživljavaju fudbal.

- U Napulju žive za ovaj sport i mnogo sam uzbuđen zbog utakmice. Znam da su Napolitanci ludi za fudbalom - poručio je Leo Mesi, koji je po dolasku u Italiju morao zajedno sa saigračima da ide na testiranje na koronavirus.

U redovima domaćeg tima spremili su specijalnu taktiku kako da zaustave Lea Mesija. Trener Napolija Đenaro Gatuzo želi da njegovi igrači naprave „kavez“ na sredini terena u koji će uhvatiti sjajnog Argentinca. Korijere delo sport navodi da je Gatuzov cilj da se Mesiju smanji radijus kretanja, a da će do toga doći postavkom u igri u kojoj se sprečava da zvezda Barse ima previše loptu u posedu.

Što se tiče drugog meča, ništa manje uzbuđenja ne donosi i duel Čelsi - Bajern. Ulogu favorita imaju Nemci, ali u ovoj fazi takmičenja često ono što je na papiru ne znači ništa.