KIKS PLAVACA, ČEKIĆARI TRIJUMFOVALI: Pobeda Vest Hema, remi Čelsija (VIDEO)

PREMIJERA

Fudbaleri Vest Hema pobedili su danas na svom terenu u Londonu Sautempton sa 3:1, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Vest Hem je poveo u 15. minutu golom Džeroda Bovena, a izjednačio je Majkl Obafemi u 31.

Novo vođstvo domaćima doneo je Sebastijan Ale pogotkom u 40. minutu, a pobedu je obezbedio Antonio golom u 54. minutu.

Londonski klub ostvario je važnu pobedu u borbi za opstanak, sada ima sedam pobeda i zauzima 16. mesto na tabeli sa 27 bodova i ima dva više ali i meč više od Aston Vile, koja je prva ispod crte.

Bornmut je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 sa Čelsijem. Čelsi je poveo u 33. minutu golom Markosa Alonsa, a domaći su preokrenuli golovima Džefersona Lerme u 54. i Džošue Kinga u 57. minutu. Bod Čelsiju doneo je Alonso, svojim drugim golom na utakmici u 85. minutu.

Čelsi je četvrti na tabeli sa 45 bodova, a Bornmut je 17. sa 27 bodova i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.

Njukasl je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 sa Barnlijem, a Kristal Palas je kao gost pobedio Brajton. Kasnije igraju Votford i Liverpul.