NIJE LOTO, ALI JE SEDMICA: Atalanta DEMOLIRALA Leće! Kiša golova na jugu Italije VIDEO

SERIJA A

Fudbaleri Atalante pobedili su danas na gostujućem terenu Leće sa 7:2, u utakmici 26. kola italijanskog prvenstva.

Atalanta je povela u 17. minutu autogolom Djulija Donate, a prednost je udvostručio Duvan Zapata u 22. Domaći su izjednačili golovima Rikarda Saponare u 29. i Donatija u 40. minutu. Posle toga klub iz Bergama postigao je pet golova. Prvo je strelac bio Josip Iličić u 47. minutu, a zatim je još dva gola postigao Zapata, u 54. i 62. minutu.

Strelac šestog gola bio je Luis Murijel u 87. minutu, a konačan rezultat postavio je Ruslan Malinovski u drugom minutu nadoknade vremena.

Atalanta se učvrstila na četvrtom mestu na tabeli sa 48 bodova, a Leče je posle 13. poraza na 16. mestu sa 25 bodova i nalazi se na tri boda od zone ispadanja.