liga šampiona za mlade

DANCI NOKAUTIRALI ZVEZDU: Crveno-beli omladinci ispali od Midtjilanda u osmini finala Lige šampiona! KURIR TV

Omladinci Crvene zvezde završili su takmičenje u Ligi šampiona za mlade.

Danski Mitjiland bio je prejak za crveno - bele i zasluženo je slavio rezultatom 3:0 (1:0) i tako izborio utakmicu sa Ajaksom u četvtfinalu. Strelci su za gostujući tim bili Nikolas Madsen u 43. minutu iz penala i Oliver Sorensen u 66. i 73. minutu.

Omladinci srpskog i danskog kluba nisu briljirali u prvih 45 minuta. Pokušavala je Zvezda da napada kroz sredinu i traži prolaz pored spornih i visokih štopera Mitjilanda Ankera i Nvadikea, ali sem dva mlaka šuta Burmaza nije uspela da pripreti golu Danaca.

Gol je pao posle nepromišljenog starta Lukića nad Šimširom, fudbalerom koji je pokazao najviše kreativnosti u redovima Mitjilanda. Ušetao se brzonogi krilni fudbaler kroz trojicu igrača Zvezde, a onda je u njega uklizao Lukić. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Nikolas Madsen.

Pokušao je u drugom delu trener Slavoljub Đorđević sa Njamculovićem i Miletićem umesto Piplice i Novakovića, ali su Danci i dalje gospodarili na sredini terena. Jasno se videlo da su taktički jači, a posebno fizički nadmoćniji u odnosu na godinu dana mlađi sastav crveno-belih koji nije mogao da im parirani u jednom segmentu igre.

Lako su gosti uštopovali najbolje Zvezdine igrače Radulovića i Babića, dok su Burmaza prilično oterali od gola. Mitjiland do drugog pogotka dolazi ponovo preko Šimšira, koji znalački asistira kapitenu Sorensenu za sigurnih 2:0.

Napala je potom Zvezda, otvorila se, što je kaznio kapiten Sorensen svojim drugim golom. Međutim, mladi Danac je pokazao loše vaspitanje pošto je provocirao publiku, zbog čega je kažnjen sa žutim kartonom.

Do kraja utakmice, Mitjiland se povukao vrebavši prilike iz kontri, dok je Zvezda haotično napadala želeći da se od UEFA takmičenja dostojno oprosti.

Nažalost, crveno-beli omladinci nisu uspeli da postignu počasni gol.

90. +3 minut - Kraj meča

89. minut -Pokušaj Lazetića iz daljine brani Torsen.

84. minut - Izmena u Zvezdi, umesto Burmaza Lazetić.

83. minut - Sjajan šut Babića, stativa, nemaju ni sreće crveno-beli!

80. minut - Opao je ritam meča

74. minut - GOL, 0:3, opet Sorensen, šutirao je iskosa sa leve strane, lopta je prošla kroz noge golmanu Katića i ušla u mrežu. Čini se da ovaj gol ide na dušu golmana crveno-belih.

73. minut - Velika šansa za crveno-bele,ali Babić šutira preko gola iz iz izgledne pozicije.

68. minut - Nervoza na terenu sve veća, crveno-beli tražili penal nakon gužve u šesnaestercu gostiju.

65. minut - GOL, 0:2 Sjajan pas u prostor Simpsira za Sorensena i rutinska egzekucija danskog igrača.

60. minut - Danski predstavnik se oslobodio pritiska i uspostavio narvnotežu na terenu

55. minut - Dobar pokušaj Burmaza, lopta odlazi u korner, gužva nakon centaršuta, ali su gosti otklonili opasnost.

51. minut - Pritisak crveno-belih, pokušavaju da dođu izjednačenja što pre.

47. minut - Danski štoper interveniše ispred Burmaza u poslednji čas, Zvezda je ušla vrlo agilno u drugi deo susreta.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, promena u ekipi Zvezde Njamculović je zamenio Piplicu.

45. + 1 minut - Kraj prvog poluvremena

43. minut - GOL, 0:1, MADSEN iz jedanaesterca. Nakon duplog pasa Simpsira i Sorensena, Lukić čini se nepotrebno ruši Simsira. Sudija sa Malte je bio neumoljiv i pokazao na kreč.

37. minut - Odličan pokušaj Sorensena sa više od 30 metara od gola, lopta je prohujala pored stative.

34. minut - I jedni i drugi i dalje veoma oprezni, što je i razumljivo s obzirom na značaj meča.

28. minut - Korner za Midtjiland, nezgodan centaršut na peterac, ali je Nvadike napravio faul nad golmanom crveno-belih Katićem.

22. minut - Igra se uglavnom između dva šesnaesterca, bez pravih prilika, ekipe za sada prilično izjednačene.

15. minut - Prvi duži prekid zbog povrede danskog igrača Madsena

9. minut - Prva šansa za Zvezdu, šutirao je Burmaz sa ivice šesnaesterca, ali lopa je otišla preko gola.

5. minut - Ispitivanje snaga na početku meča

1. minut - Utakmica je počela

Poznati su i sastavi timova:

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Katić - Mitrović, Savić, Lukić, Blagojević - Matić, Novaković - Babić, Piplica, Radulović - Burmaz.

Na klupi su: Guteša, Pešović, Pisar, Miletić, Bačanin, Njamčulović, Lazetić

MIDTJILAND (4-5-1): Torsen - Andersen, Nvadike, Anker, Jensen - Lind, Madsen, Martis, Jensen, Simsir - Hansen.

Glavni sudija: Trastin Faruđa Čan (Malta)

Četvrti sudija: Lazar Lukić

Igra se samo jedan meć a u slučaju nerešenog ishoda pristupiće se izvođenju jedaenesteraca.

Šef stručnog štaba crveno-belih bisera Slavoljub Đorđević istakao je u najavi utakmice da ekipu očekuje težak meč jer će nasuprot njih biti klub koji živi od omladinske škole, ali da veruje u svoje pulene.

"Utakmice Lige šampiona su za nas veliko iskustvo. Svaki osvojeni bod u grupnoj fazi je značio deci, a sam prolazak dalje i eliminacija Šerifa je mnogo više od onog što je očekivano. Stigli smo među 16 najboljih ekipa i daćemo sve od sebe da ostvarimo što bolji plasman. To su utakmice koje se pamte i svesni smo toga", rekao je Đorđević.

Danski predstavnik u elitnom juniorskom takmičenju je klub čiji se rezultati i zarada zasnivaju na igračima iz omladinskog pogona.

"Midtjiland je kvalitetna ekipa i publika će imati prilike to da vidi. Radi se o klubu koji zarađuje milione na deci iz omladinske škole i koncept im je upravo baziran na razvoju igrača. Čak šest igrača koji će igrati protiv nas su prvotimci i to standardni. Imaju nekoliko fudbalera sa sjajnom levom nogom, tehnički su odlični, a umeju da zaprete i iz prekida. Čeka nas zahtevna utakmica, ali mi smo Zvezda, domaćini smo i pokušaćemo da ostvarimo pozitivan rezultat. Kakav god da bude ishod, biću ponosan na našu decu zbog svega što su učinili ove sezone u Evropi.

Zdravstveno stanje u ekipi je dobro, s obzirom da je Aleksa Matić ozdravio, a da se Borisav Burmaz oporavio od povrede zadobijene na utakmici protiv Sinđelića.

" Svi su spremni i orni za meč. Odlična vest za nas je da možemo da računamo na Matića i Burmaza, a kao i u prethodnim mečevima, priključićemo Miletića i Lazetića iz kadeta, tako da ćemo biti još mlađi", podvukao je Đorđević.

Ukoliko crveno-beli eliminišu danskog prvaka, u četvrtifinalu će igrati sa Ajaksom, koji je danas pobedio Atletiko Madrid boljim izvođenjem penala (6:5), jer prethodno nije bilo golova.

I taj meč je prilikom žreba određen da se igra u Beogradu a termini su 17. ili 18. mart. Polufinala i finale odigraće se od 17. do 20. aprila u Nionu.

U prethodnoj rundi crveno-beli su savladali Šerif u Tiraspolju nakon boljeg izvođenja jedaenesteraca 4:2 (0:0)

Danski predstavnik je takođe nakon boljeg izvođenja penala eliminisao francuski Lil 7:6 (1:1)