MANČESTER JE CRVEN: Junajtedova lekcija Sitiju! Matić odličan, Mektomini overio pobedu sa 35 metara (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu u gradskom derbiju Mančester siti sa 2:0, u utakmici 29. kola Premijer lige.

Na Old Trafordu pred više od 73.000 ljudi domaći su poveli u 30. minutu golom Entonija Marsijala iz voleja, posle asistencije Bruna Fernandeša. U šestom minutu nadoknade pobedu je obezbedio Skot Mektomini golom sa 35 metara, nakon što je istrčao golman Sitija.

Siti je u 48. minutu postigao gol, kada je mrežu zatresao Serhio Aguero, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Nemanja Matić odigrao je ceo meč za domaćina i bio je odličan.

Junajted je tako u oba prvenstvena derbija pobedio gradskog rivala.

Siti je pretrpeo sedmi poraz u ligi i drugi je na tabeli sa 57 bodova, 25 manje od vodećeg Liverpula.

Junajted je posle 12. pobede peti na tabeli sa 45 bodova, tri manje od Čelsija na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Mančester junajted je ovom pobedom pomogao Liverpulu u borbi za titulu. "Crvenima" sada nedostaju još samo dve pobede do prve šampionske titule posle 30 godina.