MILAN JE SLAVIO TITULU, ALI NIJE RAČUNAO NA LJUTITOG DŽERARDA: Najluđe finale Lige šampiona i NESTVARAN PREOKRET (VIDEO)

NA DANAŠNJI DAN

Jedno od najluđih finala Lige šampiona (i ranije Kupa evropskih šampiona) odigrano je na današnji dan pre tačno 15 godina u Istanbulu, a akteri su bili Milan i Liverpul.

Na poluvremenu Milan je vodio sa 3:0 i iz svlačionice italijanskog tima čula se graja i pesma.

Kažu da je to razljitilo Stivena Džerarda, kapiten je komandovao preokret, pa je posle gola glavom usledio hitac Šmicera, te odbitak Alonsa i za šest minuta engleski tim je izborio produžetke.

U njima magična odbrana Dudeka i penal serija u kojoj su Rosoneri promašili čak tri puta, a Liverpul postao prvak Evrope.