PARTIZAN UBEDLJIV POSLE KORONE: Crno-beli se naoštrili za kup, Grobari odložili početak meča! VIDEO

Duel u Humskoj za prestiž

1 / 2 Foto: @starsport

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost iz Lučana sa 4:1 (2:1) u utakmici 27. kola Super lige Srbije i time učvrstili drugo mesto na tabeli.

Utakmica je odigrana na stadionu u Humskoj bez prisustva gledalaca.

Partizan je posle ovog kola sa 61 bodom drugi, sa pet više u odnosu na Vojvodinu. Mladost je ostala na 37 bodova na osmom mestu.

Utakmica u Humskoj je kasnila desetak minuta zbog transparenta koji su "grobari" okačili na južnoj tribini. Na pransparentu je pisalo "Lige gde cigani nisu prvi se poništavaju, dok se lažne titule sa navijačima proslavljaju".

Domaćinu je naloženo da skloni sporni transparent.

Partizan je od početka žestoko krenuo u meč. Marković je dva puta u uvodnim minutama pripretio gostima, pa je bilo logično to što je u 12. minutu matirao Kneževića. Prethodila je sjajna akcija kada je Asano petom proigrao Sadika, a ovaj dodao do strelca.

Već u 19. minutu bilo je 2:0. Takuma Asano je iskoristio lepu asistenciju Natha.

Mladost se vratila u meč u 23. minutu. Prvi korner gosti su pretvorili u gol, strelac je bio bivši igrač Partizana Odita. Neometan je sa pet metara pogodio mrežu Stojkovića.

Crno-beli su u 62. minutu povećali rezultat sa bele tačke. Sadik je oboren, a zatim je izveo penal i postigao gol.

Nekoliko minuta pošto je ušao u igru Filip Stevanović se upisao u listu strelaca. Lepo je izbacio trojicu igrača iz igre i zatim matirao Kneževića.

Slede kup utakmice u kojima Mladost gostuje Vojvodini, a Partizan gostuje Radniku.

U narednom kolu Partizan gostuje Spartaku, a Mladost dočekuje Rad.

2. POLUVREME

77. minut - Poslednja, peta, izmena u timu Partizana. U igri je Rajko Brežančić, van igre je Slobodan Urošević.

76. minut - Matić je propustio sjajnu šansu. Izvukao se odbrani gostiju, napravio lep dribling, a onda pokušao šmekerski da savlada Kneževića, međutim lopta prolazi pored stative. Matić je odmah u narednom napadu imao šansu, ali opet je previše opušteno reagovao.

75. minut - Izmena u Mladosti, i to treća. Umesto Radovića ulazi Predrag Pavlović. Odmah i četvrta izmena, umesto Odite ulazi Nemanja Kos.

72. minut - Žuti karton za Nikolu Radovića zbog oštrog starta nad fudbalerom Partizana Lakčevićem.

71. minut - Četvrta izmena u Partizanu. Umesto Lazara Markovića u igri je Nikola Lakčević.

70. minut - GOOOL! Mladi Filip Stevanović se upisao u listu strelaca. Driblingom je izbacio trojicu fudbalera Mladosti i zatim levom nogom poslao loptu u dalji ugao gola gostiju.

65. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Lazar Pavlović menja Natha, a umesto Sadika ulazi Bojan Matić.

62. minut - GOOOL! Umar Sadik postiže svoj 12. gol u sezoni, ovaj iz penala. Prethodno je napadač Partizana oboren od Miloševića.

60. minut - Miletić je propustio priliku za Partizan, iznenada se našao sam na desetak metara od gola gostiju, ali je šutirao daleko iznad gola.

56. minut - Druga izmena u Mladosti, umesto Eliomara u igri je Babić.

53. minut - Sjajna akcija Partizana, Stevanović je sjajno uposli Markovića, ovaj iz prve zahvatio volej ali je pogodio spoljni deo mreže.

46. minut - Izmena u Partizanu, umesto Asana u igri je Filip Stevanović. Izmena i u ekipi Mladosti, umesto Mićevića u igri je Milošević.

1. POLUVREME

43. minut - Nova šansa za Mladost. Selenić je uhvatio volej na desetak metara od gola Partizana, ali Stojković spasava crno-bele.

39. minut - Velika prilika za Mladost, ponovo je odbrana Partizana ispala, ali Stojković brani šut Nenada Perovića.

33. minut - Prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je gostujući fudbaler Stojanović.

23. minut - GOOOL! Odita je matirao svoj bivši klub. Mladost je izvela korner, a Odita je bio sam na pet metara i nije mu bilo teško da glavom matira Stojkovića. Veliki kiks odbrane Partizana.

19. minut - GOOOL! Takuma Asano je duplirao vođstvo Partizana. Natho je sjajno uposlio Japanca kome nije bilo teško da sa nekoliko metara pogodi mrežu Lučanaca.

12. minut - GOOOL! Lazar Marković je doveo Partizan u vođstvo. Prethodno je Asano sjajno petom dodao loptu Sadiku, ovaj je prosledio do Markovića kome nije bilo teško da matira Kneževića.

8. minut - Pokušao je Asano, bez uspeha.

3. minut - Ponovo je Marković u šansi, ovog puta šutira preko gola.

2. minut - Prvi opasan napad Partizana, Marković je prošao po desnoj strani i šutirao iskosa sa desetak metara, ali lopta prolazi pored gola.

Pred početak utakmice igrači oba tima su minutom ćutanja odali počast preminulima tokom pandemije koronavirusa.

PARTIZAN - MLADOST

Stadion: Partizana

Sudija: Novica Anđelovski

PARTIZAN: Stojković, Miletić, S. Pavlović, Vitas, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Natho, Marković, Asano, Sadik.

MLADOST: Knežević, Selenić, Stojanović, Radović, Kljvčanin, Perović, Pešić, Mićević, Sinđić, Eliomar, Odita

Fudbaleri Partizana i Mladosti iz Lučana od 17.30 časova na stadionu u Humskoj igraju utakmicu 27. kola Super lige Srbije.

Obe ekipe su praktično bez rezultatskog imperativa. Crno-beli ne mogu do titule, Lučanci su u zlatnoj sredini, pa je ova utakmica prilika da se što bolje pripreme za kup utakmice.

Tim Save Miloševića je trenutno drugi na tabeli sa 58 bodova, 14 manje u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu i dva više u odnosu na trećeplasiranu Vojvodinu.

Mladost je trenutno osma sa 37 bodova, tri manje u odnosu na Spartak i dva više u odnosu na Voždovac.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Superliga, 27. kolo

Petak

Inđija - Spartak 1:2 Vojvodina - Čukarički 1:1 Rad - Crvena zvezda 0:5

Subota

Radnik - Proleter (u toku) Partizan - Mladost 17:30 Napredak - Radnički Niš 19:30