PARTIZAN PROŠAO U POLUFINALE KUPA: Grobari prekinuli utakmicu, Asano sa dva gola odveo crno-bele dalje VIDEO

Četvrtfinale Kupa

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su kao gosti savladali Radnik u Surdulici sa 2:1 (2:1).

Oba pogotka za crno-bele postigao je Takuma Asano, dok je strelac za Radnik bio Bogdan Stamenković.

Utakmica u Surdulici prekinuta je na samom početku zbog transparenta koji su istakli navijači Partizana, istog onog zbog kojeg je kasnila i utakmica u Beogradu protiv Mladosti - "Lige gde cig*** nisu prvi se poništavaju, dok se lažne titule sa navijačima proslavljaju".

Pošto navijači nisu uklonili transparent posle nekoliko upozorenja, sudija Srdjan Jovanović je povukao igrače sa terena. Nakon više od deset minuta, sporni transparent je uklonjen i utakmica je nastavljena.

Kada je meč nastavljen, Partizan je bio taj koji je diktirao ritam, ali se na golove čekalo sve dok četvrti nije pokazao da će se u prvom poluvremenu igrati nadoknada od 18 minuta i tada su "pala" sva tri pogotka.

Partizan je poveo golom Asana, a nakon još jedne dobre asistencije Natha, da bi crno-beli duplirali prednost posle gužve u kaznenom prostoru i dva šuta Japanca ka golu domaćeg tima.

Samo minut nakon drugog gola Partizana, Radnik je smanjio prednost beogradskog tima. Udarac Danoskog odbranio je Stojković, ali se lopta odbila do Stamenkovića koji je bio precizan.

Prvo poluvreme trajalo je 63 minuta.

U nastavku meča bilo je prilika, Asano je imao šansu za het-trik, a istakao se i golman Vasiljević. U samom finišu meča Stojković je sprečio izjednačenje Radnika dobrom intervencijom

Partizan se tako pridružio Crvenoj zvezdi i Čukaričkom u polufinalu Kupa. Preostao je meč Vojvodina - Mladost.

Radnik – Partizan (17,30)

Stadion Radnika

Sudija: Srđan Jovanović. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović.

RADNIK: Vasiljević, Stanković, Kričak, Stevanović, Dimitrić, Đorđević, Kostić, Mitošević, Islamović, Makarić, Stamenković.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Marković, Natho, Asano, Sadik.

2. POLUVREME

90+2. minut - Velika prilika za Radnik, Stojković i prečka spasli su crno-bele.

82. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Matić i Lazar Pavlović ulaze umesto Natha i Sadika.

77. minut - Oprobao je šut Urošević, Vasiljević je na mestu.

73. minut - Druga izmena u Radniku, Boban Georgiev ulazi u igru, izlazi Đorđević.

72. minut - Žuti karton za Nemanju Miletića, drugi fudbaler Partizana upisan u beležnicu sudije Jovanovića.

70. minut - Asano i Marković su bili sami ispred golmana Vasiljevića, ali golman Radnika još jednom izlazi kao pobednik.

69. minut - Pavlović šutira glavom, Vasiljević brani. Ovo je bio 19. udarac fudbalera Partizana, a 12. u okvir gola.

67. minut - Asano je plasirao loptu u donji levi ugao Vasiljevića, ali se golman Radnika još jednom istakao.

59. minut - Asano je bio blizu het--trika. Sa desetak metara je šutirao, lopta je pored stative otišla u korner.

57. minut - Sadik šutira po zemlji, Vasiljević ponovo brani.

50. minut - Velika prilika za Radnik. Stojković je u dva navrata spasao crno-bele. Prvo je Đorđević šutirao, zatim i Makarić.

47. minut - Natho je ciljao donji desni ugao gola Radnika, ali Vasiljević krajnjim naporima interveniše.

Nije bilo promena u poluvremenu.

1. POLUVREME

45+16. minut - GOOOL! Radnik je preko Bogdana Stamenkovića smanjio rezultat ekspresno.

45+15. minut - GOOOL! Asano je duplirao vođstvo Partizana. Japanac je praktično ugurao loptu u gol Surduličana. Pri šut je Vasiljević odbranio, a onda se stvorila gužva iz koje je Japanac postigao pogodak.

45+9. minut - Prva velika prilika za Radnik, Danovski je primio loptu na drugoj stativi posle centaršuta, usledio je lažnjak a onda i šut preko prečke.

45+3. minut - Natho je pogodio prečku. Izraelski fudbaler je prošao po desnoj strani, ušao u peterac i pogodio okvir gola.

45 +2. minut - GOOOL! Sjajna akcija Partizana, majstorska asistencija Natha i gol Asana za vođstvo crno-belih.

Prekid je trajao 18 minuta, pa će toliki i biti produženo prvo poluvreme

45. minut - Sadik je pokušao glavom, Vasiljević brani.

40. minut - Natho ponovo u prilicu posle dodavanja Zdjelara, šutirao je sa desetak metara, ali je šut bio preslab za golmana Vasiljevića.

39. minut - Prvi korner na meču, i to za Partizan. Natho je bio u prilici, šutirao, a golman Vasiljević sprečio gol.

37. minut - Izmena u ekipi Radnika, Stamenković je izašao, a ušao Pavlov.

32. minut - Žuti karton za Pavlovića iz Partizana zbog povlačenja protivničkog igrača sa leđa.

Utakmica je nastavljena posle desetak minuta pauze.

Meč je prekinut posle 18 minuta igre jer Grobari ne žele da uklone sporni transparent.

8. minut - Akcija Asana i Sadika, bez efektne završnice.

7. minut - Prva iole akcija crno-belih, Vitas šutira preko gola sa oko 25 metara.

Crno-beli su aktuelni osvajači najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji i nema sumnje da bi ponovnim osvajanjem spasli sezonu u kojoj su opet ostali bez trofeja namenjenog šampionu.

Partizan je ove sezone dva puta bio bolji od Radnika, kome bi plasman u polufinale bio veliki uspeh. Crno-beli su u Surdulici slavili sa 2:1, a u Beogradu sa 3:0.

U polufinalu Kupa Srbije plasirali su se Crvena zvezda i Čukarički, a poslednji polufinalista biće poznat posle utakmice Vojvodina - Mladost.