NAPOLI U FINALU KUPA! Sa Juventusom za titulu! Ne pomaže ni magija Eriksena (VIDEO)

DRAMA

Fudbaleri Napolija plasirali su se u finale Kupa Italije, pošto su večeras na svom terenu, u revanš meču, odigrali 1:1 sa Interom.

Napoli, koji je u prvom meču slavio sa 1:0, za trofej u Kupu će se boriti protiv Juventusa koji su u polufinalu bili bolji od Milana.

Inter je poveo već u drugom minutu sjajnim golom Kristijana Eriksena iz kornera, a na 1:1 izjednačio je Dris Mertens u 41. minutu posle kontranapada.

1 / 7 Foto: EPA

Mertens je ovim golom ušao u istoriju Napolija pošto je postao najbolji strelac kluba. On je večeras postigao 122. gol u dresu Napolija i tako na večnoj listi prestigao Mareka Hamšika.

Svih 90 minuta za Napoli u večerašnjem meču odigrao je srpski reprezentativac Nikola Maksimović.

Finale Kupa Italije je na programu 17. juna u Rimu.

Revanš utakmicama polufinala Kupa nastavljena je fudbalska sezona u Italiji posle tromesečne pauze zbog pandemije korona virusa.

Takmičenje u Seriji A nastavlja se narednog vikenda.