MEHENGLADBAH SVE BLIŽI LIGI ŠAMPIONA: Leverkuzen kiksnuo protiv Herte, Bajern rutinski sa Frajburgom!

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su danas u gostima Paderborn sa 3:1, u utakmici pretposlednjeg, 33. kola nemačke Bundeslige.

Patrik Herman je u četvrtom minutu doveo Menhengladbah u vodjstvo, izjednačio je Sven Mihel u 54. minutu, a minut kasnije je sa bele tačke novu prednost gostujučem timu doneo Lars Štindl. Isti igrač je u 73. minutu potvrdio pobedu Menhengladbaha.

Menhengladbah je sad četvrti na tabeli sa 62 boda, dok je Paderborn poslednji sa samo 20 osvojenih bodova.

Fudbaleri Herte su na svom terenu pobedili Bajer Leverkuzen sa 2:0, golovima Mateusa Kunje i Dodija Lukebakija.

Bajer je ovim porazom izgubio mesto koje vodi u Ligu šampiona, peti je na tabeli sa 60 bodova, dok je Herta posle 11. pobede u sezoni deseta sa 41 bodom.

Hofenjahm je sa ubedljivih 4:0 bio bolji od Union Berlina, dok je Volfsburg u gostima savladao Šalke sa 4:1.

Ekipa Volfsburga je šesta na tabeli nemačkog šampionata sa 49 bodova, koliko ima i Hofenhajm na sedmom mestu, Šalke je na 11. poziciji sa 39 bodova, dok je Union Berlin mesto ispod sa bodom manje.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Frajburg sa 3:1.

Golove za šampiona Nemačke postigli su Džošua Kimih u 15. i Robert Levandovski u 24. i 37. minutu. Strelac jedinog pogotka za gostujući tim bio je Lukas Huler u 33. minutu.

Levandovski je sa ova dva gola postao prvi stranac u Bundesligi koji je u jednoj sezoni postigao 33 gola.

Bajern je prvi na tabeli sa 79 bodova, dok je Frajburg osmi sa 45 bodova.

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su u gostima protiv Lajpciga sa 2:0. Oba pogotka za Dortmund postigao je Erling Holand, u 30. i 93. minutu.

Dortmund je drugi na tabeli sa 69 bodova, dok je Lajpcig treći sa 63.

Fudbaleri Majnca su na svom terenu zabeležili važnu pobedu protiv Verdera sa 3:1. Majnc je sada na 13. mestu sa 37 bodova, dok je Verder pretposlednji sa 28.

Fortuna i Augsburg, odnosno Keln i Ajntraht odigrali su nerešeno 1:1.

Poslednje kolo Bundeslige na programu je naredne subote.