VOJVODINA OSVOJILA KUP! Novosađani posle penala srušili Partizan i dokopali se trofeja! Ne pomaže ni magija Pavlovića

kurir tv

Fudbaleri Vojvodine osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras u finalu u Nišu na penale pobedili Partizan.

Rezultat je posle regularnog dela i produžetaka bio 2:2, a Vojvodina je na penale pobedila sa 4:2.

Strelci za Vojvodinu u penal seriji bili su Arandjel Stojković, Miodrag Gemović, Mladen Devetak i Stefan Djordjević.

Bibras Natho i Filip Stevanović su dali golove za Partizan, a Uroš Vitas i Saša Zdjelar su promašili penale.

Vojvodina je imala dva pogotka prednosti, a strelci su bili Miljan Vukadinović u 38. i Petar Bojić u 55. minutu.

Partizan je ipak uspeo da izjednači i uvede utakmicu u produžetke.

Prvo je gol dao Filip Stevanović u 81. i potom Strahinja Pavlović lepim pogotkom udarcem iza ledja u šestom minutu nadoknade.

Novosađani su ujedno prekinuli niz crno-belih od četiri uzastopna trofeja.

Vojvodini je to drugi trofej pobednika nacionalnog kupa u istoriji.

1 / 43 Foto: Starsport©

PENALI:

2:4 - Kraj!

2:3 - Zdjelar promašuje!

Frka na Čairu - Prekinuta je penal serija!

2:3 - Devetak pogađa za Vošu!

2:2 - Pogađa Stevanović.

1:2 - Panjenka Gemovića!

1:1 - Vitas promašuje!

1:1 - Pogađa Aranđelj Stojković za Vojvodinu.

1:0 - Natho precizan.

Završen je drugi produžetak. Idemo u penale

111. minut - Partizan pritiska Novosađane, ali bez prave prilike na Čairu.

Počeo je drugi produžetak!

Završen je prvi produžetak!

100. minut - Pokušaj Natha iz prekida sa ivice šesnaest, ali ide daleko preko prečke

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

Idemo u produžetke!

2. POLUVREME!

Pogledajte gol Pavlovića iz ugla novinara Kurira!

Utakmica je prekinuta zbog stolice koja je ubačena na teren.

96. minut - GOOOOOOOOOL! Pavlović donosi egal i produžetak u Nišu!

90. minut - 6 minuta je produžena utakmica.

87. minut - Žuti karton za Uroša Vitasa. Drama u Nišu

83. minut - Probao je Stevanović, ali brani Rockov i loptu šalje preko prečke!

80. minut - GOOOOOOOL! Filip Stevanović za novu nadu Partizana!

77. minut - Umesto povređenog Sume na teren je ušao Lazar Pavlović.

74. minut - Ponov Sadik iz daljine, ali lopta sada ide preko prečke Rockova.

Lalatović nije mogao da sakrije emocije.

73. minut - Probao je Sadik, ali bez uspeha ponovo.

72. minut - Matić je ušao u igru umesto Asana.

Frka na južnoj tribini za vreme utakmice.

68. minut - STATIVA! Šut Vitasa iz dalji završava na okviru gola!

66. minut - Gemović je ušao u igru umesto strelca prvog gola Vukadinovića.

61. minut - Probao je Pavlović iz daljine, lopta se od igrača Vojvodine odbila u korner.

Transaprent Grobara.

54. minut - GOL! Bojić duplirao prednost Novosađana

52. minut - Sadik napada gol Novosađana, ali je Rockov za sada nepremostiva prepreka!

46. minut - Sjajna prilika za Sadika, ali je golman Vojvodine bio na visini zadatka

45. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Upravo se pojavila informacija kako su od korone pozitivni Ilija Petković i Jovan Šurbatović.

1. POLUVREME

45+2 minut - Probao je Asano iz daljine, ali lopta ide daleko preko prečke. Sudija je odsvirao kraj prvog dela igre.

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

Žestoka frka na Čairu. POonovo Grobari prave nemire.

37. minut - GOOOOOOOL! Vukadinović dovodi Vojvodinu u prednost nakon katastrofalne greške Pavlovića.

33. minut - Iz igre izlazi Lazar Marković zbog povrede, na teren je ušao Filip Stevanović.

31. minut - Probao je Mrkaić sa nekih 20 metara, ali lopta ide daleko preko prečke Stojkovića.

30. minut - Sudijska pauza zbog novih pravila.

23. minut - Nakon veoma intenzivnih nekoliko uvodnih minuta, kasnije je drastično pao tempo igre.

Najemotivnija scena dogodila se pred početak meča!

I on gleda finale Kupa!

Pogledajte atmosferu na stadinu pred prvi sudijski zvižduk.

Spektakularna bakljada Grobara na startu meča u Nišu.

11. minut - Probio je Sadik po levoj strani, ubacio ka Asanu, ali golman Vojvođana bio je spreman.

8. minut - Prva prilika za Partizan na meču. Prbao je Marković glavom posle odbitka, ali bez uspeha!

3. minut - Probao je Dričnić iz velike daljine, ali neprecizno.

Utakmica je počela!

Bivša supruga Sava Miloševića sa decom gleda utakmicu.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Natho, Marković, Asano, Sadik.

VOJVODINA: Rockov, Stojković, Saničanin, Bralić, Đorđević, Drinčić, Bojić, Andrić, Vukadinović, Čović, Mrkaić.

18:55 - Sjajna podrška Grobara uz veliki transparent na južnoj tribini.

18:50 - Veliki broj poznatih i čelnici kluba stigli su na stadion. Tu je i legenda crno-belih Saša Ilić.

18:41 - Rigorozne mere na stadionu u Nišu. Policija pod maskama kontoliše gledaoce.

18:37 - Veliki broj čelnika oba kluba i FSS stiglo je na stadion u Nišu.

1 / 6 Foto: Starsport©

Dešavanja uoči Kupa Srbije u Nišu možete iz minuta u minut pratiti na portalu Kurira.

18:15 - Velika gužva oko Čaira sat vremena pred početak utakmice.

17.41 - ekspedicija Partizana poštuje sve epidemiološke mere, te su sa maskama na licu krenuli put stadiona "Čair"

15.53 - Grobari se polako skupljaju u Nišu

Obe ekipe sa velikim optimizmom dočekuju poslednju utakmicu u sezoni u nadi da će proslaviti osvojiti pehar.

Saša Zdjelar nema dilemu kada je ishod današnjeg meča u pitanju.

- Naš cilj je jasan, a to je osvajanje pehara. Ostali smo bez titule, ne smemo i bez Kupa. Znamo šta nam je činiti i verujem u pobedu - istakao je Saša Zdjelar.

Saša Zdjelar
Saša Zdjelarfoto: Starsport©

Reprezentativac iz redova Partizana ne misli da može da se ponovi poraz od Vojvodine pod pre nekoliko dana.

- To su dve različite utakmice. U toj prvenstvenoj pobeda nam nije bila primarna, što ne znači da je nismo želeli, ali činjenica je da smo mogli sebi da dozvolimo neku vrstu opuštanja. Sada nema opuštanja, igraćemo kao da je evropsko finale, a ne domaće. Uostalom, želimo taj trofej Kupa Srbije na koji smo se nekako navikli - jasan je Zdjelar.

Stefan Đorđević, bek crveno-belih iz Novog Sada, očekuje dobar fudbal i nada se uspehu svoje ekipe.

- Ulog je ogroman, i sama ta činjenica govori da svi sa nestrpljenjem očekujemo taj okršaj. Kao što je rekao naš šef, mi nemamo preveliku pritisak, to su se složili i ostali igrači. Nemamo imperativ pobede, naravno, sve ćemo da uradimo da ponesemo trofej u Novi Sad. Iza sebe imamo fantastičnu sezonu, ostvarili smo cilj plasmanom u Evropi, pogotovo ako se vidi kakva nam je bila prethodna. Pored toga, ušli smo u finale Kupa i na nama je da odigramo jednu dobru i kvalitetnu utakmicu - kazao je Đorđević.

Fudbaler Vojvodine svestan je da će Partizan imati mnogo veću podršku u Nišu jer, kako sam kaže, većina u ovom gradu vole crno-bele.

- Igrao sam u Nišu i znam koliko u ovom gradu navijaju za Partizana. Naših navijača neće biti, to mi je žao, ali mi ćemo igrati i za njih - zaključio je Đorđević.

Zbog koronavirusa

Prepolovljen kapacitet Čaira

Fudbalski savez Srbije zbog novonastale situacije sa koronom doneo je odluku da se kapacitet Čira prepolovi za današnje finale Kupa Srbije. To znači da će najviše 8.600 navijača moći da prisustvuje meču Vojvodine i Partizana. Navijači Vojvodine najavili su bojkot finala jer se igra u Nišu, pa se na tribinama očekuju samo navijači Partizana.