IBRAHIMOVIĆ SE VRATIO: Zlatanova asistencija i gol, Milan razbio Lacio (VIDEO)

SERIJA A

Zlatan Ibrahimović se vratio na teren posle duže pauze i zagorčao život Laciju u borbi za titulu, pošto je Milan kao gost u Rimu slavio sa 3:0, a Šveđanin je asistencijom i golom u prvih 45 minuta meča na Olimpiku bio ključni je igrač .

Lacijali su ovim poraz otišli korak unazad u borbi za šampionsku titulu jer im sada Juventus beži sedam bodova.

U 23. minutu Zlatan je prograo Čalhanoglua pasom krzo defanzivnu liniju Lacija, ali je Hakan odradio glavni posao: posle savršenog prijema okrenuo se i raspalio po lopti, ona je zakačila nekog od igrača Rimljana i u paraboli odsela u mreži Strakoše.

Desetak minuta kasnije bilo je 2:0. Penal je suđen za goste posle igranja rukom u kaznenom prostoru defanzivca Lacija, a Ibrahimović - ko bi drugi, preuzeo je odgovornost za kazneni udarac. Nije to bio najbolje izveden šut, Strakoša se bacio na pravu stranu, no lopta mu se izmigoljila ispod ruke i i prešla gol-crtu.

U nastavku utakmice Milan je izdominirao, a Ante Rebić je u 59. minutu stavio tačku na pobedu Rosonera.