MANČESTER KAO ZVEZDA: Junajted posle drame izbacio Kopenhagen! Inter u šok meču bolji od Leverkuzena, Lukaku za istoriju

KAKVO VEČE

Fudbaleri Intera i Mančester Junajteda plasirli su se u polufinale turnirske završnice Lige Evrope, koja se igra u Nemačkoj, a isto su uradili i igrači Intera.

Inter je u Diseldorfu u ludoj utakmici savladao Bajer sa 2:1 (2:1), dok je Junajted uz dosta muke i sa Nemanjom Matićem na terenu od 70. minuta golom Bruna Fernandeza iz penala u produžetku savladao Kopenhagen 1:0. (0:0), kojeg je prošle godine, u sezoni koja zbog pandemije koronavirusa još traje, posle drame i penala u borbi za Ligu šampiona eliminisala Crvena zvezda

Junajted će u polufinalu igrati sa boljim iz okršaja Vulverhemptona i Sevilje (utorak, 21.00), dok Inter u polufinalu ukršta sa pobednikom duela Šahtjor - Bazel, koji je na programu u utorak.

Bilo je svega na večerašnjim utakmicama. VAR nije poništavao samo golove već je Inter sprečio da izvede čak dva jedanesterca koja je trebalo da đutira Romel Lukaku, koji je postavio rekord Lige Evrope, pošto je na devet uzastopnih mečeva dao bar po jedan gol.

Na utakmici između Junajteda i Kopenhagena, takođe smo videli jedan dosuđen pa posle gledanja VAR-a poništen jedanaesterac. Mančester je bio bolji dva gola su mu poništena zbog očiglednog ofsajda Bruno Fernandez je pre gola iz penala u petom minutu prvog produžetka pogodio stativu, tako da se može reći da je trijumf Engleza sasvim zaslužen.

Produžetci

120.+2. minut - Kraj i u Kelnu! Junajted se mučio, ali i nastavio put ka trofeju

117. minut - Danci su imali korner, ali bez opasnosti po gol Junajteda

111. minut - Utisak je da ekipa Kopenhagena nema snage da zapreti Englezima

105. minut - Kraj prvog produžetka! Mančester je živnuo posle gola i potpuno gospodari terenom

95, minut - GOOOOOOOL 1;0 za Junajted Bruno Fernandez

93. minut - Penal za Junajted! Marsijal je provocirao i dočekao duel sa rivalom, nakon čega je dosuđen kazneni udarac

91. minut - Nastavljen je meč u Kelnu

Drugo poluvreme

90. minut - Inter je pobedio Bajer 2:1! Junajted i Kopenhagen će u produžetke

90. minut - Penal za Inter i opet nije! Eriksen je oboren u kaznenom prostoru. Ponovo je Del Sero pokazao na penal u korist Intera. Još jednom se čeka VAR provera i ponovo Španac ide da pogleda situaciju, nakon čega je još jednom poništio svoju odluku!

84. minut - Golman spasava Kopenhagen posl šuta Marsijala

79. minut - Najbolja šansa Bajera! Demirbaj je uputio loptu u kazneni prostor, niko nije reagovao, pa ni Haverc ni Foland pored kojih je lopta proletela.

76. minut - Inter promašuje šanse na meču sa Bajerom

70. minut - Nemanja Matić je na terenu u ekipi Junajteda

66. minut - Velika prilika za Kopenhagen i opet se nekako izvukla odbrana Junajteda

64. minut - Mančester napada, sada je Bruno Fernandez pogodio stativu

57. minut - Opet je poništen gol Junajteda, jer je posle šuta Grinvuda Marsijal pokupio loptu i zatresao mreću aktiviravši se iz nedozvoljene pozicije

45. minut - Mečevi su nastavljeni, duel između Imtera i Leverkuzena nastavljen je čak pet minuta ranije

Završena su prva poluvremena, Inter vodi protiv Bajera 2:1, Kopenhagen i Junajted nisu zatresli mreže u skladu sa pravilima, pa je i dalje 0:0.

45. minut - Grinfud je zatresao mrežu Kopenhagena, ali je sudija posle gledanja snimka poništio pogodak zbog ofsajda,

Junajtedu je početkom meča iz istog razloga poništen i jedanaesterac, koji je prvo dosuđen

30. minut - Dok Inter i Bajer igraju lud meč, sa mnogo uzbuđenja,Junajted pojačava pritisak na danski tim

26. minut - Penal za Inter! Ne, nije! Bez razmišljanja je pokazao na "belu tačku" jer je procenio da je Singraven igrao rukom. Lukaku je namestio loptu, svi su bili spremni za izvođenje, ali je onda VAR pokazao da je to bilo igranje ramenom. Potom je Del Sero i sam pogledao snimak i poništio svoju odluku.

25. minut - GOOOOL! LEVERKUZEN UZVRAĆA! 2:1 Haverc smanjuje zaostatak! Ludnica u Dizeldorfu!

21. minut - Inter vodi 2:0, Lukaku

17. minut - Dobar napad Kopenhagena, posle dva udarca ka golu, koja su uspeli da zaustave, igrači Junajteda su se odbranili

15. minut - GOL! Vodi Inter sa 1:0, Nikolo Barela. Sjajno je prihvatio loptu posle odbitka na 16 metara i spoljnom matirao golmana.

15. minut - Inter dobro pritiska Nemce. Tim iz Leverkuzena za sada ne nalazi načina da iznese loptu pored jakog presinga koji svaki put pravi ekipa Antonija Kontea.

13, minut - Kopenhagen je zapretio, Darami je šutirao, Romero dobro intervenisao

10. minut - Za sada nema većih uzbuđenja na utakmicama u Kelnu i Diseldorfu

8. minut - Akcija Junajteda je obećavala, ali se Grinvud kod prijema lopte nije najbolje snašao, pa nije bilo opasnosti

1. minut - Utakmice su počele

Tok utakmica

Mančester junajted - Kopenhagen

Mančester junajted: Romero, Van Bisaka, Baji, Megvajer, Vilijams, Fred, Pogba, Bruno Fernandez, Rašford, Grinvud, Marsijal.

Kopenhagen: Johanson, Varela, Nelson, Bjeland, Bojlesen, Pep Bjel, Stage, Zeka, Darami, Vind, Falk.

Sastavi

Inter: Handanović, Godin, De Fraj, Bastoni, Dambrosio, Barela, Brozović, Galjardini, Jang, Lukaku, Martinez.

Leverkuzen: Hradecki, Lars Bender, Sven Bender, Tapsoba, Sinkgraven, Palasios, Baumgartlinger, Haverc, Demirbaj, Dijabi, Foland.

Prema novim pravilima UEFA, uzrokovanim pandemijom koronavirusa, umesto dve utakmice biće odigrana samo jedna.

Teren će biti stadion u Kelnu, odnosno Nemačkoj gde će se i odigrati kompletna završnica Lige Evrope.

kada je reč o treneru Mančestera Ole Gunar Solskjer će moći da izabere svoj najjači sastav, sa izuzetkom izostanka levog beka Luka Šoa, ali u startnih 11 neće biti Nemanje Matića.

Pobednik ovog duela će u polufinalu igrati sa boljim iz okršaja Vulverhemptona i Sevilje (utorak, 21.00).

Sa druge strane Inter važi za favorita, kako u ovom meču tako i u borbi za pehar.

Italijanski predstavnik se u polufinalu ukršta sa pobednikom duela Šahtjor - Bazel, koji je na programu u utorak.