ČEKA NAS PRAVI SPEKTAKL U FINALU LIGE ŠAMPIONA! Bajern lako izašao na kraj sa Lionom, za pehar u nedelju sa PSŽ! VIDEO

liga šampiona

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se večeras u finale Lige šampiona, pošto su u polufinalu u Lisabonu pobedili Lion sa 3:0.

Dvostruki strelac bio je Serž Gnabri, golovima u 18. i 33. minutu, a strelac je bio i Robert Levandovski, u 88. minutu.

Prvu šansu na utakmici imao je Lion u četvrtom minutu, kada je Memfis Depaj šutirao pored gola. Bajern je uzvratio u devetom minutu kada je pokušao Leon Gorecka, ali je lopta izbačena u korner.

Lion je posle toga preuzeo incijativu, a dobru priliku propustio je u 17. minutu pošto je Karl Toko Ekambi pogodio stativu.

Minut kasnije Bajern je poveo lepim golom Gnabrija sa ivice šesnaesterca.

Bajern je udvostručio prednost u 33. minutu, a ponovo je bio strelac Gnabri, koji je natrčao na loptu koju je odbio golman Antoni Lopeš posle šuta Levandovskog. Do kraja poluvremena Bajern je imao šansu preko Levandovskog, ali je on bio neprecizan.

Drugo poluvreme počelo je šansom Bajerna, a šut Ivana Perišića dobro je odbranio golman francuskog tima.

U 58. minutu Lion je bio u odličnoj šansi kada je Toko Ekambi izbio ispred golmana, ali je Oliver Nojer dobro istrčao i odbranio.

Bajern je posle toga kontrolisao igru, u 80. minutu gol je postigao Filipe Kutinjo, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Levandovski u 88. minutu, kada je loptu glavom poslao u mrežu posle centaršuta Džošue Kimiha. To je bio 15. gol Levandovskog u svih devet utakmica koje je igrao ove sezone u Ligi šampiona.

Bajern će u finalu, 23. avgusta, igrati protiv Pari Sen Žermena.

Pari Sen Žermen je u polufinalu pobedio Lajpcig sa 3:0.

1 / 11 Foto: EPA/Franck Fife

Kraj!

90. minut - Utakmica je produžena za još tri minuta!

88. minut - GOOOOOOOL! Gol postiže i Levandovski, a kako bez njega?

83. minut - Udarac Oruara, ali pravo u Nojera!

75. minut - Opet opasnost pred golom Bajerna, ali nema promene rezultata.

67. minut - Dobar napad Bajerna, ali bez šuta na gol.

59. minut - Neverovatan promašaj Ekambija, odlična odbrana Nojera.

58. minut - U igru je umesto Depaja ušao Musa Dembele!

54. minut - Prvi šut u okvir gola za Lion i sjajna odbrana Nojera.

51. minut - Zicer je promašio Perišić koji je izbio sam ispred gola Liona, ali je Lopez uhvatio ''živu'' loptu.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

45. minut - Završen je prvi deo igre!

33. minut - GOOOOOOL! Pogodio je Gnabri posle neverovatne odbrane Lopeza na šut Levandovskog. Na pravom mestu našao se Serž koji je ponovo pogodio!

25. minut - Još jedan pokušaj Gnjabrija, ali sada je Lopez bolje reagovao!

18. minut - GOOOOOOL! Bajern vodi golčinom Gnjabrija!

17. minut - STATIVA! Ekambi je prošao celu odbranu Bajerna, izašao ispred Nojera, šutnuo u bliži ugao i pogodio okvir gola!

11. minut - Još jedna prilika za Depaja, ali nekako se snašla odbrana Bajerna. Bavarci napadaju, Lion stvara šanse.

4. minut - Kakere je presekao loptu, bacio do Depaja koji je izbio sam ispred Nojera, zaobišao ga, ali je pogodio spoljni deo mreže samo. Neverovatan promašaj Memfisa

1. minut - Utakmica je počela!

Meč će se igrati bez prisustva publike zbog čitave situacije sa pandemijom korona virusa.

Lion je do polufinala stigao nakon što je eliminisao favorizovani Mančester siti sa 3:1 i tako napravio jednu od možda najvećih senzacija u fudbalu ove godine.

Što se Bajerna tiče i njihovog poduhvata svima je i više nego dobro poznata utakmica sa Barselonom u kojoj su Bavarci demonstrirali silu i napravili veliki haos u timu Katalonaca koji su nakon meča ostali čak i bez trenera.

Bolji iz ovog meča odmeriće snage u finalu sa ekipom PSŽ koji je sinoć bio bolji od Lajpciga.