Najnovije vesti

NATHO SA PENALA SPREČIO PARTIZANOVU BRUKU U MOLDAVIJI! Crno-beli posle produžetaka do 3. kola i meča sa Šarloa! VIDEO

muke parnog valjka

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa pošto su večeras u Kišinjevu, posle produžetaka, ekipu Sfintula sa 1:0.

1 / 10 Foto: Partizan. rs

Jedini gol na meču, vredan prolaska u narednu rundu, postigao je Bibars Natho u 104. minutu iz jedanaesterca.

Partizan će narednog četvrtka gostovati belgijskoj ekipi Šarloa u trećem kolu kvalifikacija.

Ekipa Aleksandra Stanojevića je od početka kontrolisala utakmicu, bila opasnija, Sfintul se branio, ali golova u prvih 45 minuta nije bilo.

Najbliži golu bio je Umar Sadik u 37. minutu kada je, posle sjajne lopte Saše Zdjelara, izašao sam ispred golmana domaće ekipe, mogao je da bira gde će da šutira i šutirao je - pravo u njega.

Nakon toga, priliku je imao i Takuma Asano, ali je fudbaler Partizana iz dobre pozicije šutirao preko gola.

Crno-beli su i nastavku bili bolji tim, ali nisu imali nijednu izglednu priliku pa je meč otišao u produžetke.

Mučio se Partizan i u produžecima da stigne do pogotka, ali je uspeo u 104. minutu. Aleksandar Lutovac je oboren u šesnaestercu, sudija je odmah pokazao na belu tačku, a Natho je sigurno izveo kazneni udarac.

Kraj meča!

125. minut - ŽUTI KARTON za Bojana Matića.

120. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

115. minut - Probao je Istrati iz okreta sa ivice šesnaesterca, ali i suviše je to bilo neprecizno.

110. minut - Šćekić je ušao u igru umesto Sume.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

105. minut - Završen je prvi pridužetak.

104. minut - GOOOOOOL! Natho pogađa sa penala!

103. minut - PENAL za Partizan

101. minut - ŽUTI KARTON za Lutovca zbog oštrog strata.

91. minut - Počeo je prvi produžetak.

Hit Tvit potpredsednika Partizana Vladimira Vuletića.

90. minut - Završen je regularni deo igre. Idemo u produžetke.

86. minut - Probio je po desnoj strani Suma, zavrnuo za Asana koji je probao petom, ali bez uspeha.

79. minut - Sadik je izašao iz igre, umesto njega ušao je Bojan Matić.

72. minut - Sjajna akcija Asana i Markovića završila se šutem sa ivice šesnaesterca, ali lopta ide pravo u golmana domaćih.

66. minut - Ponovo šut iz daljine, sada je proboa Natho, ali lopta po zemlji ide pored desne stative gola domaćih.

63. minut - U igru umest Stevanovića ušao je Lazar Marković.

52. minut - Probao je Suma sa nekih 20 metara, ali pravo je pogodio u golmana domaćih. Još jedna prilika za crno-bele...

49. minut - Ukrao je loptu Sadik, dodao do Sume koji je probao spoljnom, ali lopta ide pored gola!

46. minut - Probao je odmah Stevanović iz daljine, ali pravo u golmana domaćih.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Završen je prvi deo igre!

Neverovatan gaf UEFA!

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta!

40. minut - Probao je Sadik iz okreta sa ivice šesnaesterca, ali lopta ide daleko preko prečke!

37. minut - Sadik je promaši zicer, bio je sam ispred golmana domaćih i pogodio je pravo u njega.

34. minut - ŽUTI KARTON za Sadika zbog faula u napadu nad golmanom domaćih.

33. minut - Prva prilika za goste. Probali su centaršutem, lopta je pogodila Zdjelara i odbila se ka golu Partizana, ali Stojković je bio skoncentrisan i loptu uhvatio živu.

23. minut - Propustio je Asano sjajnu šansu. Dobio je dugu loptu, probao iz prve, ali nije uspeo lepo da je zahvati i odlična prilika je propala.

17. minut - Probao je makazicama Miljković posle kornera koji je izveo Natho, ali lopta ide preko prečke.

11. minut - Crno-beli imaju inicijativu, ali za sada bez konkretne prilike. Domaći u ''bunkeru'' od starta!

2. minut - Prva prilika na meču za Partizan. Probao je Ostojić glavom posle kornera koji je izveo Natho, ali na visi zadatka bio je golman domaćih.

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAVI

Sfintul: Kalansea, Ojog, Novicov, Smirnov, Svinarenko, Sanja, Plamadela, Slivca, Močulijak, Mandrisenko, Volkov

Partizan: Stojković, Urošević, Vitas, Ostojić, Miljković, Natho, Zdjelar, Stevanović, Asano, Sadik, Suma.

Rigorozne mere na sadionu u Kišinjevu, čak i za fudbalere Partizana što najbolje pokazuju slike sa samog stadiona.

1 / 5 Foto: Partizan. rs

Crno-beli stigli na stadion u Kišinjevu.

Crno-beli su krenuli iz hotela u Kišinjevu ka stadionu gde se igra večerašnja utakmica.

Urađeni su PCR testovi, uhvaćen je jutarnji let za Moldaviju i fudbaleri Partizana spremni su da večeras (19.00) opravdaju ulogu favorita u duelu sa domaćim Sfintulom. Dobro raspoloženje i optimizam koji su vladali među igračima na aerodromu „Nikola Tesla“ trebalo bi da budu jasan pokazatelj ambicija crno-belih u Kišinjevu.

Cilj je jasan - plasman u narednu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope, a sve osim toga predstavljalo bi ogromno iznenađenje. Toga su svesni i u taboru Partizana, a povratnik u Humsku Aleksandar Miljković ističe da ekipa maksimalno ozbiljno ulazi u meč.

- Jedna je utakmica, svesni smo toga, i u nju ulazimo kao favorit. Šef je sve lepo pripremio, uputio nas, pa znamo šta nas očekuje tamo - kaže Miljković, pa dodaje:

- Gledao sam prvu njihovu utakmicu. Prljava ekipa, očekuje nas fajterska utakmica, spremni smo na sve. Ne znamo u kakvom će stanju biti teren, ali mi znamo sve ono što je do nas.

Napadač Bojan Matić će verovatno još jednom priliku vrebati sa klupe.

- Moramo da obratimo pažnju na njihove prekide, mislim da nam tu preti najveća opasnost. Mi smo Partizan i sigurno smo kvalitetnija ekipa, imamo 90 minuta da to i dokažemo. Uvek sam optimista i verujem u svoje saigrače, jedva čekam da utakmica počne - rekao je Matić.

Lazar Marković maksimalno je spreman, ne oseća bilo kakve posledice povrede i on bi trebalo da se uz Umara Sadika nađe u srcu napada Partizana, pošto novi trener crno-belih Aleksandar Stanojević voli da igra sa dvojicom isturenih igrača.