Poraz Rivera na povratku u elitu

Neslavan start

Interesantno je da je upravo Belgrano bio taj koji je i pre više od godinu dana poslao slavni River u niži rang takmičenja

Fudbaleri River Plate izgubili su kod kuće od Belgrana sa 2:1 u prvoj utakmici po povratku u elitnu argentinsku ligu.

Mogao je River do boda, pošto je u 87. minutu Roželio Funjes Mori propustio priliku da realizuje penal.

Golman Belgrana Horhe Olave isključen je odmah nakon toga jer se radovao protivničkom promašaju.

Navijači su igrače Rivera ispratili zvižducima i negodovanjem zbog poraza i loše igre. Belgrano je poveo golom Lukasa Melana u 43. minutu, a samo par minuta nakon početka drugog dela meča na 2:0 povisio je Cezar Karanca. Poraz Rivera ublažio je Manuel Lancini u 75. minutu.