VOJVODINA KAO PARTIZAN: Novosađani poraženi od Standarda nakon produžetaka!

LIGA EVROPE

Vojvodina je u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope poražena od Standarda u Belgiji nakon produžetaka rezultatom 2:1

Nakon što je Šarlroa savladao Partizan, i Standard iz Liježa je bio bolji od Vojvodine na identičan način, posle produžetaka je bilo 2:1. U regularnom delu je bilo 1:1.

Vojvodina je dobro igrala prvo poluvreme branila se organizovano i zaustavila nalete Belgijanaca.

Međutim početkom drugog poluvremena šok za Novosađane. Prošlo je svega 55 sekundi, Andrić pravi faul u kaznenom prostoru nad Gavorijem,austrijski sudija Harald Lehner je pokazao na penal.

Avenati koristi jedanaeterac za 1:0.

Vojvodina se nije predavala i nagrada je usledila u 74. minutu.

Fantastično je centrirao Nikola Andrić, pronašao je u kaznenom prostoru samog Bojića koji šalje loptu u nebranjen ugao za 1:1!

Novosađani su mogli do pobede, ali su Bojić i Ćović promašili sjajne šanse u finišu meča nakon udaraca glavom.

Nakon što je primila gol po početku drugog poluvremena, isti scenario i nas startu prvog produžetka.

U prvom minutu prvog produžetka Alamah je primio loptu od Gavorija i posle odličnog driblinga, levom nogom je šutirao u suprotni ugao i postavio konačan rezultat

Vojvodina nije imala snage za novo izjednačenje i Standard se plasirao u plej of za Ligu Evrope, gde će se sastati sa mađarskim Fehervarom na svom terenu.

PRODUŽECI:

120 minut. - Kraj utakmice, Vojvodina je eliminisana

118. minut - Kakva šansa za Vojvodinu nakon kornera Drinčića, nastala je velika gužva pred golom Standarda , ali niko nije uspeo da ubaci loptu u mrežu.

115. minut -Maksimović dobija žuti karton jer je zaustavio Muleku u izglednoj situaciji. Šutirao je Čop iz slobodnog udarca ,ali Vukliš brani.

112. minut - Vojvodina nikako da dođe šanse

109. minut - Belgijanci iskusno drže loptu u nogama

105. minut - Završen je prvi produžetak

98. minut -Obostrano otvoren meč

91. minut - GOL, 2:1 Amalah, čim je počeo prvi produžetak Belgijanci opet dolaze u vođstvo.

90 + 3 minut - Regularni deo utakmice je završen idemo u produžetke

87. minut - Gemović je proigrao Bojića koji neometan sa pet metra šutira glavom preko gola. Velika šansa odlazi u nepovrat.

82. minut - Dobra šansa za Standard, Faj je odlično ubacio loptu, Buleka je bio na pravom mestu, ali srećom nije bio precizan.

74. minut - GOOL, Bojić , sjajan centaršut Andrića , Bojić neometan sa pet metara šalje loptu u mrežu

72. minut - Sjajan šut Vukadinovića, zamalo preko gola

67. minut - Belgijanci opasniji

60 . minut - Pokušaj Amalaha, ali Vukliš odlično interveniše.

58. minut - Prva izmena u ekipi Vojvodine umesto Mrkajića ušao je Đuričin

56. minut - Čović i Amalah dobili žuti karton posle koškanja.

47. minut - GOL, 1:0, Avenati iz penala. Bojić je neoprezno oborio Gavorija u šesnaestercu Vojvodine

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

44. minut - Vojvodina se odlično i organizovano brani.39. minut - Domaćin opet pojačava pritisak, ali bez prave šanse.

34. minut - Pokušaj Laridisa iz slobodnog udarca, ali visoko preko gola Vukliša.

30. minut - Opao je ritam meča.

25. minut - Žuti karton za Avenatija, nakon neopreznog starta.

18. minut.- Šansa za domaćine, Vukadinović je omeo Faja pri šutu, taman da toliko da bude neprecizan

15. minut - Inicijativa Standarda

10. minut - Prva šansa za Vojvodinu nakon kornera Drinčića ali lopta odlazi preko gola.

5. minut - Prva šansa za Standard, odličan šut Karčele, ali Vukliš sjajno brani.

4. minut - Početno ispitivanje snaga

1. minut - Utakmica je počela

Vojvodina će nastupiti u sledećem sastavu u formaciji 4-3-3

Vukliš - Andrić, Bralić, Saničanin, Đorđević - Drinčić, Stojković, Čović - Bojić, Mrkaić, Vukadinović.

Klupa: Toroman, Devetak, Maksimović, Zukić, Đurić, Gemović, Đuričin.

Domaći Standard igraće u formaciji 4-5-1

Bodart - Fai, Vanheusden, Laifis, Gavori - Karčela, Cimirot, Bokadi, Raskin, Amalah - Avenati.

Klupa: Henkinet, Dusen, Čop, Šamir, Muleka, Balikviša, Pavlović.

Direktan prenos ovog meča je na RTS 2 i na Arena Sport 2.

Domaćin je favorit, ali Novosađani nisu došli sa " belom zastavom"

- Između dva tima postoji velika razlika. Kroz Lijež su prošli mnogi veliki igrači, a o ovom klubu sam čuo dosta lepih stvari od mog prijatelja Laneta Jovanovića. Ipak, uveren sam da možemo da pobedimo. Nismo došli samo da učestvujemo - rekao je Lalatović u najavi meća i dodao:

- Nećemo menjati taktiku i napadaćemo. Ako se budemo povukli, Standard će onda biti jači. Naša najveća snaga je kolektiv. Osvojili smo Kup Srbije.

Kada kažeš fudbal - ti misliš Vojvodina!⚪️?

A post shared by FK Vojvodina (@fk_vojvodina) on

Optimista je i Nikola Drinčić kapiten Vojvodine

- Vidim ja da ovde ne poznaju dovoljno Vojvodinu. Da ne znaju da ovde ima odličnih igrača koji su igrali velike utakmice. Mi smo ovde došli da prođemo. Ne zato što je Standard lagan rival, tako bi bilo protiv bilo kog drugog tima.Da ne mislimo da ćemo da prođemo ne bismo ni dolazili. Znamo šta predstavlja Standard, da vam je ovo važna utakmica, ali verujte: nama je 100 puta važnija. A ako izgubimo, pružićemo ruku boljem i idemo kući. Ali nismo zato došli - jasan je bio Drinčić.