AUGZBURG ŠOKIRAO BORUSIJU DORTMUND! Remi Lajpciga i Leverkuzena, Mehengladbahu samo bod protiv Union Berlina! VIDEO

BUNDESLIGA

Fudbaleri Augsburga pobedili su danas na svom terenu Borusiju iz Dortmunda sa 2:0, u utakmici drugog kola nemačke Bundeslige.

Golove za pobednički tim postigli su Feliks Uduhaj u 40. i Danijel Kalidjuri u 54. minutu. Augsburg sada ima šest bodova, a Dortmund je ostao na tri.

Borusija Menhengladbah i Union Berlin odigrali su nerešeno 1:1 i tako stigli do prvih bodova u novoj sezoni. Markus Turam je doneo prednost Menhengladbahu, a na 1:1 izjednačio je Niko Šloterbek u 80. minutu.

Istim rezultatom završen je i meč Bajer Leverkuzena i Lajpciga. Emil Forsberg je u 14. minutu doneo vodjstvo Lajpcigu, a konačan rezultat postavio je Kerem Demirbaj šest minuta kasnije.

Lajpcig posle dva meča ima četiri boda, a Bajer dva.

Fudbaleri Armenije pobedili su na svom terenu Keln sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Johan Simun Edmundson u 78. minutu.

Najviše golova bilo je na meču Majnca i Štutgarta u kojem je gostujući tim slavio sa 4:1. Štutgart sada ima tri boda, dok je Majnc i dalje bez bodova.