ORLOVI SPUŠTENI NA ZEMLJU: Očajna Srbija poražena od Mađarske na Marakani! VIDEO

liga nacija

Posle velike pobede u Oslu Srbija je u 3. kolu Lige Nacija dočekala Mađarsku i izgubila 0:1.

Strelac u Beogradu bio je Norbert Konjves u 20. minutu.

Srbiji je to drugi poraz u Grupi tri Lige B i poslednja je na tabeli sa jednim bodom.

Vodi Rusija sa sedam bodova, ispred Mađarske koja ima jedan manje, dok je treća Turska sa dva.

Rusija i Turska su u trećem kolu igrale nerešeno 1:1.

Reprezentacija Srbije će u narednom kolu gostovati Turskoj, u sredu u Istanbulu.

Mađari su stigli do vođstva praktično ni iz čega, veliku grešku Gaćinovića iskoristio je Norbert Kenjveš koji je u 20. minutu savladao Rajkovića.

Srbija je odigarala jako loše prvo poluvreme, a ni u drugom nije bilo mnogo bolje.

Najbolju priliku imao je novo pojačanje Partizana Holender koji je na asistenciju Nikolića loše šutirao ka golu Rajkovića. Ulaskom debitanta Vlahovića, Srbija je bila malo konkretnija, upravo je napadač Fiorentine na dodavanje Mladenovića propustio veliku priliku u 76. minutu kada je pogodio stativu. Do kraja meča"orlovi " jalovo napadali i zasluženo poraženi

KRAJ MEČA:

90+3 minut - Utakmica je završena

85. minut - Pokušava Srbija, ali nema pravih šansi.

79. minut - Vlahović je pokušao glavom, ali je bio zamalo neprecizan

74. minut - Umalo izjednačenje nakon centrašuta Mladenovića , jedan igrač Mađarske je u želji da otkloni opasnost pogodio stativu gola golmana Gulađija

70. minuta - Opet je opao ritam meča, Mađari iskusno čuvaju prednost , Srbija nemoćna.

60. minut - Velika prilika za Mađare, ali se srećom Holender nije snašao

57. minut - Odlična prilika za Gaćinovića,ali se nije najbolje snašao nakon ubacivanja Tadića

55. minut - Nakon kornera Tadića ,u gužvi je pokušao Pavlović ali neprecizno.

51. minut - Krenula je Srbija angažovanije u drugom poluvremenu , ali bez prave prilike.

46. minut - I kod Mađara izmena umesto Hanđe ušao je novo pojačanje Partizana Holender

46. minut - Selektor Tumbaković naparavio je dve izmene, umesto Ljajića u igri je Radonjić,a umesto Milovoević u igru je ušao Lukić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

1 / 8 Foto: Starsportphoto

40. minut - Jako spora i bezidejna igra Orlova

35. minut - Odličan šut Kalmara, ali Rajković sjajno brani

27. minut - Srbija nema rešenje za dobro postavljenu odbranu Mađara

21. minut - GOL 0:1 Nakon prave konfuzije u odbrani Srbije lopta je došla do Konjveša koji izbija sam ispred Rajkovića, zaobilazi ga i plasira loptu u mrežu

12. minut - Prva prilika za Srbiju šutirao je Gudelj sa distance,ali Gulaši je siguran.

10. minut - Nakon greške Milenkovića, iznenadbna prilika za Mađare, ali je Pavlović sjajno reagovao.

4. minut - Utakmica je počela u laganom ritmu

1. minut - Utakmica je počela

Selektor Tumbaković odlučio se za ovih jedanaest:

Rajković – Milenković, S. Mitrović, Pavlović – Gaćinović, Gudelj, Milivojević, Mladenović – Tadić, Ljajić – Jović.

Treće kolo Lige nacija u Beograd dovodi Mađare, a tri boda su imperativ nakon remija s Turskom i poraza od Rusije u prva dva kola takmičenja. Na stadionu "Rajko Mitić" neće biti navijača, ali naboj pozitivne energije koja vlada među navijačima fudbaleri Srbije sigurno osećaju poslednjih dana, pa bi ga mogli iskoristiti i zaigrati kolo u Beogradu. Mađari su takođe puni optimizma, a za to imaju veliki razlog pošto su bukvalno pregazili Bugarsku u gostima i, baš kao i Srbi, izborili finalnu utakmicu baraža za Evropsko prvenstvo

"Mađarska je jako dobra ekipa, iz godine u godinu se diže. To je nacionalni projekat još od osamdesetih godina, kada su počeli da tonu, pa su se dozvali pameti i počeli da ulažu u infrastrukturu, klubove i kvalitet je isplivao. Rezultati reprezentacije su jako dobri u poslednje dve ili tri godine", rekao je Tumbaković u najavi meća

Mađari su samo jedna od teških utakmica koje će Srbija imati u Ligi nacija, smatra Tumbaković.

- U B grupi Lige nacija sve to tu, približno, svako svakog može da pobedi. Odgovorićemo obavezama koje nam slede, ali prioritet je finale baraža, više ćemo da razmišljamo o 12. novembru. Naravno da će biti promena u nedelju, mi smo reprezentacija i nemamo glavne igrače i igrače iz drugog plana. Sutra i u sredu počinjemo pripremu za ono najbitnije, a to je finale baraža 12. novembra.

Sa Mađarima nismo igrali pune 23 godine

. Poslednji duel bio je pod imenom Jugoslavija odigran je davne 1997. godine u baražu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Na stadionu na kom će igrati i večeras, naši fudbaleri slavili su sa 5:0 uz jedan gol Save Miloševića i četiri Predraga Mijatovića. I u prvom meču baraža slavili su naši sa 7:1. Mijatović je u Budimpešti postigao tri gola, a po jedan Milošević, Branko Brnović, Miroslav Đukić i Dejan Savićević.