ORLOVI PROKOCKALI DVA GOLA PREDNOSTI U ISTANBULU! Srbija ponovo remizirala sa Turcima u Ligi nacija! VIDEO

šteta

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je večeras nerešeno 2:2 sa Turskom, u četvrtom kolu Lige nacija.

Srbiji je to bio poslednji susret pred najvažniju utakmicu u godini, protiv Škotske u finalu baraža za plasman na Evropsko prvenstvo.

Utakmica Srbija - Škotska igraće se 12. novembra u Beogradu.

Srpski fudbaleri su u Istanbulu igrali nerešeno, iako su vodili sa 2:0 protiv Turske.

Strelci su bili Sergej Milinković-Savić u 22. i Aleksandar Mitrović iz penala u 49. minutu.

Izjednačenje i bod Turskoj doneli su Hakan Čalhanoglu u 57. i Ozan Tufan u 76. minutu.

Rusija i Madjarska su u drugoj utakmici četvrtog kola Grupe tri Lige B igrale nerešeno bez golova.

Srbija je poslednja na tabeli sa dva boda. Rusija vodi sa osam, ispred Madjarske koja ima sedam, dok je Turska sa tri na trećem mestu.

Reprezentacija Srbije će do kraja Lige nacija igrati još 15. novembra protiv Madjarske u gostima i tri dana kasnije u Beogradu sa Rusijom.

1 / 9 Foto: EPA/TOLGA BOZOGLU

Kraj!

91. minut - Probao je Kolarov iz slobodnjaka iskosa sa leve strane, ali Gunok loptu izbija u korner.

90. minut - CRVENI KARTON za kapitena domaćih Buruka Jilmaza!

85. minut - Pokušali su Under na jednoj i Kolarov na drugoj strani, ali dosta neprecizno!

81. minut - Loptu je glavom zahvatio Vlahović, savladao je golmana domaćih, ali sa gol linije loptu je izbacio Demirel i tako sprečio čist pogodak!

79. minut - Probao je Kolarov sa više od 30 metara, ali veoma neprecizno!

76. minut - GOOOOOOL! Tufan izjednačuje rezultat. Tručin je zatresao mrežu Srbije posle jedne konfuzije i loše postavke naših reprezentativaca.

75. minut - Mitrović izlazi iz igre, na terenu je Gudelj. Takođe, Vlahović ulazi u igru umesto Filipa Đuričića.

Pogledajte gol Mitrovića sa bele tačke iz drugog ugla.

70. minut - Sjajna prilika za Under koji je izbio sam ispred gola Srbije posle kontre, ali sjajna odbrana Dmitrovića koji loptu izbija daleko od svog gola.

65. minut - STATIVA! Pogodio je Mitrović okvir gola posle sjajnog pasa Lazovića sa druge strane terena. Primio je MItar loptu na grupi, opali iz prve, golman je odbranio, a onda je lopta pogodila stativu i odbila se na penal nakon čega je Turčin izbio iz šesnaesterca.

64. minut - Probao je Sergej glavom posle kornera, ali golman domaćih loptu šalje u korner.

63. minut - Posle jednog kontakta u šesnaestercu Srbije tražili su domaći penal, ali arbitar je pokazao da se igra nastavi.

61. minut - Dmitrović je spasao mrežu Srbije posle novog šuta domaćih iz daljine.

57. minut - GOOOOOOL! Čalhanoglu smanjuje prednost Orlova!

49. miunt - GOOOOOOL! Mitrović je pogodio sa bele tačke. Ovo je bio njegov 36 pogodak u dresu reprezentacije. 2

48. minut - PENAL za Srbiju!

47. minut - Izveo je Kolarov korner, Mileković probao glavom sa peterca, ali lopta ide preko gola domaćih.

46. minut - Počeo je drugi deo igre. Mladenović je ušao u igru umesto Mihaila Ristića.

Pogledajte pogodak Sergej Milinković Savića iz drugog ugla.

Zavšren je prvi deo igre!

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za 1 minut.

40. minut - Posle gola Srbije tempo igre na meču je drastično pao.

30. minut - Centrirao je Lazović, Đuričič je prebacio do Ristića koji je bio sam na drugoj stativi i promašio zicer.

29. minut - Jogušlu dobija žuti karton zbog faula nad Mitrovićem.

27. minut - Izmena kod domaćih. U igru je ušao Meraš umesto Kalderima.

21. minut - GOOOOOL! Sergej donosi prednost Srbiji u Istanbulu na asistenciju i sjajan centaršut Ristića.

17. minut - Žuti karton za Stefana Mitrovića zbog faula nad Burukom Jilmazom.

10. minut - Dosta prilika stvorili su domaći na početku meča, ali sjajno se svim napadima izborila odbrana Srbije.

2. minut - Prva prilika na meču za Čalhanoglu, ali sjajna odbrana Dmitrovića.

1. minut - Utakmice je počela!

TURSKA: Gunok - Čelik, Demiral, Tekderim, Kaldirim - Tufan, Jokušlu - Under, Čalhanoglu, Karaman - Jilmaz.

SRBIJA: Dmitrović - Milenković, S. Mitrović, Kolarov – Lazović, Maksimović, Lukić, Ristić – Milinković-Savić, Đuričić – A. Mitrović.

Baraž nam je prioritet, ali učinićemo sve da ostvarimo dobar rezultat u Turskoj, uprkos izostanku nekih igrača, izjavio je danas selektor fudbalske reprezentacije Srbije LjubiŠa Tumbaković.

"Svi igrači koji su došli reprezentativci su Srbije, u ovom oktobarskom ciklusu smo imali prioritet, a to je plasman u finale baraža za plasman na EURO i mi smo taj cilj ostvarili. Na okupljanje smo doveli 30-tak igrača, u dogovoru s klubovima neke igrače smo oslobodili, a bez obzira na stanje na tabeli učinićemo sve da ostvarimo dobar rezultat", rekao je Tumbaković na konferenciji za medije u Istanbulu.

Srbija posle tri odigrane utakmice u Grupi 3 B Lige nacija ima samo jedan bod, dok je Turska osvojila dva.

"Koja su naša očekivanja pred ovaj meč? Kao i u svakom meču, mi ćemo da idemo na pobedu. Znamo da će biti teško, ali daćemo svoj maksimum i videćemo kako će biti", rekao je golman Srbije Predrag Rajković.

Utakmica između Turske i Srbije igra se sutra od 20.45 u Istanbulu.