JUVENTUS BEZ RONALDA NEMOĆAN PROTIV BARSELONE: Matićev Junajted PREGAZIO Lajpcig, minimalac Gudeljeve Sevilje protiv Rena!

LIGA ŠAMPIONA

Kompletirano je 2. kolo grupne faze Lige šampiona.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu Lajpcig sa 3:0, u utakmici drugog kola Grupe H Lige šampiona.

Junajted je upisao i drugu pobedu, dok je Lajpcig pretrpeo prvi poraz.

Trostruki strelac za Junajted bio je Markus Rašford, u 76, 78. i 92. minutu, a u strelce su se upisali i Mejson Grinvud u 21. i Entoni Marsijal u 87. minutu iz penala.

U istoj grupi, fudbaleri Pari Sen Žermena su ranije danas pobedili Bašakšehir sa 2:0.

U narednom kolu, Pari Sen Žermen će gostovati Lajpcigu, dok će Bašakšehir dočekati Mančester junajted.

U Grupi E fudbaleri Sevilje su na svom terenu pobedili Ren sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Luk de Jong u 56. minutu.

1 / 6 Foto: AP/Antonio Calanni

Fudbaleri Čelsija su ranije danas bili ubedljivi protiv Krasnodara sa 4:0.

Čelsi i Sevilja sada imaju po četiri boda, a Krasnodar i Ren po jedan.

U narednom kolu Čelsi će dočekati Ren, dok će Krasnodar gostovati Sevilji.

Fudbaleri Barselone su pobedili večeras u gostima Juventus 2:0, u derbiju drugog kola Grupe G Lige šampiona.

Osman Dembele je postigao gol u 14. minutu, za prednost Barselone. On je šutirao sa 17 metara, lopta je zakačila Frederika Kijezu, promenila pravac i preletela nemoćnog golmana Juventusa.

Juventus je od 85. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Merih Demirel.

Konačan rezultat je postavio Lionel Mesi iz penala u prvom minutu sudijske nadoknade. ; U drugom meču Grupe G, Ferencvaroš i Dinamo Kijev su odigrali nerešeno 2:2.

Poveo je Dinamo golovima Viktora Cigankova iz penala u 28. i Karlosa De Pene u 41. minutu, a Ferencvaroš je stigao do izjednačenja golovima Tokmaka Nguena u 59. i Frenka Bolija u 90. minutu.

Nakon dva kola, Barselona je prva u grupi sa šest bodova, Juventus je osvojio tri, dok su Ferencvaroš i Dinamo Kijev upisali po jedan bod.

U narednom kolu, Juventus će gostovati Fernecvaroši, dok će Barselona dočekati Dinamo Kijev.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras kao domaćini Zenit sa 2:0, u drugom kolu Grupe F Lige šampiona.

Borusija je uspela da slomi otpor Zenita u 78. minutu golom iz penala. Vjačeslav Karavaev je vukao Torgana Azara u šesnestercu nakon čega je sudija pokazao na belu tačku, a siguran izvodjač bio je Džejdon Sančo.

Tačku na meč je stavio Erling Haland golom u prvom minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču Grupe F, Klub Briž i Lacio su odigrali nerešeno 1:1.

Prednost Laciju je doneo Hoakin Korea golom u 14. minutu. On je šutirao sa ivice šesneasterca, i pogodio sam ugao gola.

Klub Briž je do izjednačenja stigao u 41. minutu, golom Hansa Vanakena iz penala.

Nakon dva kola, Lacio i Klub Briž imaju četiri boda, Borusija je osvojila tri, dok je Zenit bez bodova.

U narednom kolu, Borusija će gostovati Klub Brižu, dok će Zenit dočekati Lacio.

Kraj!

92. minut - Mančester ima čak 5 golova više od Lajpciga.

92. minut - Dortmund u nadoknadi duplira prednost protiv Zenita.

91. minut - Mesi sa penala duplira prednost Barse u Torinu.

90. minut - Ferencvaroš je uspeo da izjednači rezultat protiv Dinama.

86. minut - Marsijal sa penala donosi ubedljvu prednost Mančesteru.

87. minut - Dinamo Kijev i Juventus do kraja meča će igrati sa igračem manje.

78. minut - Rašford je ponovo pogodio.

77. minut - Sančo doneo prednost Borusiji protiv Zenita.

76. minut - Rašford duplira prednost Mančestera protiv Lajpciga.

59. minut - GOOOOOOL! Nguen je smanjio zaostatak Ferencvaroša.

55. minut - Morata je izjednačio protiv Barselone, ali mu je poništen i treću pogodak zbog ofsajda.

46. minut - Počeo je drugi deo igre na mečevima u terminu od 21 čas.

45. minut - Okončano je prvo poluvreme na utakmicama.

42. minut - Vanaken je izjednačio rezultat protiv Lacija.

41. minut - De Penja je duplirao prednost Kijeva u Mađarskoj.

28. minut - Dinamo Kijev je sa penala poveo u Mađarskoj protiv Ferencvaroša.

21. minut - Grinvud donosi prednost Mančesteru protiv Lajpciga na Old Trafordu.

14. minut - Pala su dva gola u istom minutu. Lacio vodi golom Koree, dok je Barsa povela u Torinu preko Dembelea.

1. minut - Počele su utakmice u terminu od 21 čas.

TOK MEČEVA:

Bašakšehir - PSŽ 0:2,

Krasnodar - Čelsi 0:4.

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su danas u gostima Bašakšehir sa 2:0, u drugom kolu Grupe H Lige šampiona.Strelac prvog gola za PSŽ bio je Mojze Ken u 64. minutu. Nakon kornera koji je izveo Kilijan Mbape, Ken se našao sam na pet metara od gola i glavom sproveo loptu u gornji desni ugao.

Ken je u 79. minutu postigao i drugi gol. Ponovo je Mbape bio asistent, a Ken siguran ralizator.

Nakon dva kola, PSŽ je upisao po jednu pobedu i poraz, dok je Bašakšehir zabeležio oba poraza.

U drugom meču Grupe H večeras će se sastati Mančester junajted i Lajpcig.

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas u gostima Krasnodar sa 4:0, u drugom kolu Grupe E Lige šampiona.Prvi gol za Čelsi je postigao Kalum Hadson-Odoi u 37. minutu. On je šutirao sa 14 metara, golman Krasnodara Matvej Safonov je loše reagovao i lopta je završila u golu.

Prednost Čelsija je duplirao Timo Verner u 76. minutu golom iz penala. Nakon šuta Kristijana Pulišića lopta je u ruku pogodila Aleksandra Martinoviča i sudija je pokazao na belu tačku.

Strelac trećeg gola bio je Hakim Zijeh u 79. minutu, nakon asistencije Vernera, a konačan rezultat je postavio Pulišić u 90. minutu. ; Nakon dva odigrana kola Čelsi ima četiri, a Krasnodar jedan bod.

Večeras će Sevilja i Ren odigrati drugi meč Grupe E.

Zavšrene su utakmice u terminu od 19 časova.

90. minut - GOOOOOOL - Pulišić postiže četvrti pogodak za Čelsi u Rusiji.

79. minut - GOOOOOOL - Drugi pogodak Kena kojim je Italijan duplirao vođstvo PSŽ u Rusiji.

80. minut - GOOOOOOOL - Zijeh donosi ubedljivu prednost Čelsiju.

76. minut - GOOOOOOOL - Timo Verner duplira prednost Čelsija u Rusiji!

64. minut - GOOOOOOOL! Mojze Ken donosi prednost PSŽ u Istanbulu.

46. minut - Počela su druga poluvremena na utakmicama u terminu od 19h.

45. minut - Okončana su prva poluvremena na utakmicama u Rusiji i Istanbulu.

37. minut - GOOOOOOOL! Čelsi vodi u Krasnodaru golom Hadson Odoia.

15. minut - Čelsi je promašio penal u Krasnodaru, neprecizan bio je Žoržinjo.

1. minut - Počele su utakmice u Istanbulu i Krasnodaru.

Od 19 časova na programu su mečevi iz Istanbula gde šampion turske dočekuje favorizovani PSŽ, ali i iz Rusije gde Krasnodar čeka zahuktali Čelsi.

Od 21 čas na programu su preostali mečevi 2. kola. Derbi se svakako igra u Torinu gde Juventus bez Ronalda čeka Barselonu koja je pre nekoliko dana poražena u El Klasiku.

Mančester na Old Trafordu čeka Lajpcig, dok će Sevilja ukrsitti koplja sa francuskim Renom.

Ferencvaroš posle debakla na Kam Nou želi pobedu protiv Dinama iz Kijeva na svom terenu, dok će Dortmund probati da upiše pobedu protiv šampiona Rusije - Zenita iz Sankt Petersburga.